Wpis z mikrobloga

Cały czar używania linuxa jest wg. mnie właśnie w posługiwaniu sie konsolą. Dla mnie to najlepsze co może być ale może dlatego, że lubię po prostu walić paluchami w klawisze.
  • Odpowiedz
@ap0linary hm mint? ubuntu ? chodzi ci dokladniej o sam jej wyglad czy to aby nie uzywac jednak uzywanie linuxa bez konsoli troche glupie bo chyba po wlasnie ta specyficzna konsole ludzie sie z linuxem #!$%@?
  • Odpowiedz
@ap0linary: Moim zdaniem liczy się fakt rozwiązania ewentualnego problemu, nie jego forma i z tego względu nie ma co unikać za wszelką cenę lub "dla zasady" kontaktu czy to z wierszem polecenia pod Windowsem, czy z terminalem pod innymi systemami operacyjnymi.
  • Odpowiedz
Chodzi mi o to zeby w zadnym miejscu nie trzeba bylo uzywac wiersza poleceń


@ap0linary: deepin może albo mint cinnamon. Ale to jest tak, że shell usprawnia pracę. Nawet w windowsie masz powershella i robi się coraz bardziej popularny,
  • Odpowiedz
@ap0linary: Ubuntu, Kubuntu, Mint, Xubuntu. Ogólnie dystrybucje na podstawie ubuntu.
Wiadomo, że chcesz używać systemu jak chcesz i te co opisalem powyżej dadzą ci możliwość przeklikania przez wszyskto co chcesz ale nie polecam nastawiać się do linuxa "NIE ODPALE NIGDY KONSOLI" ponieważ terminal w linuxie jest potężnym narzędziem z którego warto korzystać.
Nie trzeba być programistą po studiach informatycznych aby używać terminala
  • Odpowiedz