Wpis z mikrobloga

Drugi raz w przeciągu miesiąca dzwonię do pośrednika handlowego z pytaniem o mieszkanie (zazwyczaj w tym sam dzień, kiedy zostało wrzucone) i nagle okazuje się, że zostało sprzedane/została wpłacona opłata rezerwacyjna.

To tyle a propo rynku nieruchomości we Wrocławiu.
Osobiście nie wierzę, że te mieszkania tak schodzą, ale jaki mają w tym interes żeby mnie tak ściemniać?
#wroclaw #nieruchomosci
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i nagle okazuje się, że zostało sprzedane/została wpłacona opłata rezerwacyjna.


@Papilon: te dzbany z nieruchomości wrzucają ogłoszenia ze sprzedanymi mieszkaniami żeby ludzie dzwonili, dowiadywali się, że to mieszkanie jest już sprzedane, ale akurat mają inne, podobny metraż, też do remontu, ale 50k droższe.
  • Odpowiedz
Osobiście nie wierzę, że te mieszkania tak schodzą, ale jaki mają w tym interes żeby mnie tak ściemniać?


@Papilon: Pokazują ci dużo atrakcyjniejsze mieszkania niż te które są realnie dostępne.

Clickbait.
  • Odpowiedz
@Papilon: Z dnia na dzień wszystko wskazuje, że całość potoczy się wg scenariusza, w który od początku wierzyłem. Tam gdzie ceny były pompowane z miesiąca na miesiąc - nastąpi urealnienie. Jeśli jakieś mieszkanie kosztuje 5-6k a nie jest to na samym końcu świata to nie ma siły by miało stanieć, popyt na własne mieszkanie nie skurczy się, popyt inwestycyjny tak. Więc po dupie dostaną jedynie lokalizacje, gdzie mieszkania brane były
  • Odpowiedz
@mookie: Tak, w tych na wynajem wyszczególnienie dla klitek, które realnie były tylko trochę tańsze niż mieszkania większe. Pewnie ceny/metr klitek i normalnych mieszkań wyrównają się
  • Odpowiedz
ak, w tych na wynajem wyszczególnienie dla klitek, które realnie były tylko trochę tańsze niż mieszkania większe. Pewnie ceny/metr klitek i normalnych mieszkań wyrównają się


@4recki: to też zależy od specyfiki rynku, w niektórych miastach klitki mają dużo wyższą cene/m2 niż duże mieszkania, w innych miastach niekoniecznie.
  • Odpowiedz
@Wychwalany: nawet takie ogloszenia dodaja i jeszcze co jakis czas podnosza... bo to robi ich inne inwestycje bardziej atrakcyjnymi , bo sa tansze :) i to normalna pratkyka ze drogie i juz sprzedane :)
  • Odpowiedz
akie ogloszenia dodaja i jeszcze co jakis czas podnosza... bo to robi ich inne inwestycje bardziej atrakcyjnymi , bo sa tansze


@theoforos1: w sumie to ja robie tak samo w handlu internetowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz