Wpis z mikrobloga

Mireczki od #gitarabasowa
gram na basie bez mała 10 lat, ale nigdy nie używałem żadnych efektów. Czysty sygnał, ewentualnie modulowany przez preamp w gitarze albo przez equalizer wzmacniacza. Kupiłem sobie w zeszłym roku Big Muffa zielonego, dobrze sieje gruzem, ale brakuje mi czegoś pośredniego. Zastanawiałem się nad sansampem 3-slotowym, który robiłby za lżejsze przestery i dodatkowo byłby dopalaczem sygnału czy po prostu jednym kilkiem zmieniałby troszeczkę charakter brzmienia. Ogólnie w tym roku mam zamiar sobie ułożyć taki mały pedalboard i stwierdziłem, że preamp z dobrymi przesterami będzie dobrą pozycją wyjściową.
Moja gitara to Spector Legend Classic 5 jakby ktoś pytał.
  • 8
@Kamokamo generalnie w domu mam gówno, a nie wzmacniacz bo brzmi #!$%@? xD Ashdown Electric Blue 180. Jednak w domu jakoś mega na brzmieniu mi nie zależy. Poza domem gram w linię na spoko sprzęcie. :) Aczkolwiek mam zamiar kupić sobie coś małego ale zajebistego. :D Do pedalboarda ja w opór polecam octaver, a w szczególności od MXR. :)
@MrFruu Pytam bo zauważyłem, że lubisz Red Hotów, a Flea gra na GallienKruegerach. :D Sam mam GK bo jarałem się RHCP na początku przygody z basem :D Teraz bardziej klimaty grunge, dlatego szukam trochę gruzowatego brzmienia.