Wpis z mikrobloga

Ambitny plan, biorę się za postawienie altanki. No i oczywiście na samym początku pod górę, nie mogę znaleźć odpowiedniej kotwy. Doradzi ktoś jak połączyć solidnie kantówkę 8x8 z podłożem tak, żeby mi altanka nie #!$%@?ęła? Skłaniałem się ku kotwie do zabetonowania typu U 81x81 z prętem fi18 długim na 20 cm ale tak sobie myślę, że te 20 cm to trochę mało może być tego pręta. A dłuższych nie mogę znaleźć ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kotwy typu H do zabetonowania wyglądają spoko ale zaczynają się dopiero od 10 cm więc też odpada. Pozostaje mi kupić kotwę typu U i dospawać tam z pół metra jeszcze, czy jakieś lepsze rozwiązanie?

#budujzwykopem
#remontujzwykopem
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: dospawać. Ja tak robiłem. Znajdziesz na pewno jakiegoś sąsiada ze spawarką. Mam na tarasie 8 takich kotw i 2 nie miały do spawanego pręta. Obie się ruszają.
@Conor_McGregor: Coś jak ta wiata na samochód z OBI tylko zamiast 6 kantówek będzie 8, cztery z jednej strony i cztery z drugiej. Środkowa przerwa pomiędzy kantówkami to będzie wejście, a boki zabuduję kantówkami w poprzek na wysokości ziemi + na wysokości metra i tam pójdą deski pionowo. Dach nie będzie z pleksy tylko wszystko łączone kantówkami, na to deskowanie i blacha. No i cała tylna ściana zabudowana deskami. A i
Pobierz robertx - @Conor_McGregor: Coś jak ta wiata na samochód z OBI tylko zamiast 6 kantówe...
źródło: comment_1589400386R1akJmSztQP8xcuDLvNqNf.jpg
@robertx: no to nic się nie stanie, nawet jakbyś bez kotew postawił to będzie stać ( ͡° ͜ʖ ͡°) ściana tylna plus dach bedzie trzymać wszystko, do tego boczne ściany zepniesz. Śmiało buduj na tych 20cm, serio