Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam taki super super pro router, był w ch... drogi i zakładam, że może na nim działać lepiej wifi niż na oryginalnym netii na którym wifi szwankuje i działa wolno ale... Nie wiem jak zastąpić modem netii technicolor cga2121 na kabel koncentryczny na ten router albo podłączy router do modemu tak by ten drugi tylko przekazywał kablem internet. Da radę taki myk? Ktoś coś? #internet #kiciochpyta #netia #it
tylkowielkanocny - Mirasy, mam taki super super pro router, był w ch... drogi i zakła...

źródło: comment_1589394821iMFF0PO575fhpzhzvZqDOI.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@MichaelT128 ok, chyba po prostu głupi byłem myśląc że auto konfiguracja nowego routera ogarnie sprawę, najwyżej pytając mnie o odpowiednie dane, ale widzę że nie. Przeszedłem na konfigurację samodzielną, poszperałem na stronie netii, coś tam pozmieniałem w ustawieniach, ale...brakuje mi loginu i hasła do neta, którego nie mogę uzyskać z 2 wymienionych na ich stronie źródeł (nie działają), także wiszę na infolinii. Bardzo dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję, że to ogarnę, bo
  • Odpowiedz
@tylkowielkanocny: Sukces, działa. Nie potrzebowałem nawet danych do logowania tylko wyłączyć coś w stylu "serwer DHCP" - no clue co to, ale dla potomnych -> trzeba było szukać w ustawieniac zaaw. przez internet explorer, bo chrome nie dizałał. Pomogło pokierowanie typa z netii (+ dla nich BTW). Router netgear 1900 podłączony kablem port 4 do portu 4 technicolora cga2121.
  • Odpowiedz