Wpis z mikrobloga

Jak najlepiej dbać o baterię w telefonie? Lubię trzymać nieużywany na ładowarce bezprzewodowej, bo mam zawsze pod ręką. Przez większość dnia mój smartfon ma 90-100% baterii. Rozładowywać celowo mocniej? Do ilu? W nocy musiałbym się budzić i zdejmować. #smartfon #bateria
  • 19
@Smartek w ten sposób raczej baterii nie pomożesz, idealnie to powinieneś robić pełne cykle 20-90% ale to trochę przesada się tego trzymać ściśle. Tak czy inaczej bateria jest stworzona do tego żeby ją ładować i rozładowywać, ale nie co 5% tylko najlepiej co kilkadziesiąt
@Smartek jeśli masz możliwość to używaj go w zakresie 20-80%, nie rozładowuj do zera i nie ładuj na fula. Czasami da się ustawić max napięcie ładowania.
@Sl_w_k_1: No tak, załóżmy, że czekam aż spadnie sobie do 50. Kładę telefon, po kilkudziesięciu minutach ma już stówkę i nadal leży na ładowarce. I co, to znaczy, że leży i "się psuje", bo dalej ładuje i podtrzymuje pełne naładowanie? Przecież nie będę jak świr pilnował naładowania do 80 procent i zdejmował telefon z ładowania... #firstworldproblem
jeśli masz możliwość to używaj go w zakresie 20-80%, nie rozładowuj do zera i nie ładuj na fula. Czasami da się ustawić max napięcie ładowania.


@spinel: to akurat #!$%@?

Ładuje mój od dwóch lat 3-100% i od dwóch lat bez zmian
@Smartek: nie przejmuj się takimi drobnostkami. jak za 2 lata zaczniesz odczuwac problemy z bateria to sobie ja wymienisz albo nawet sam telefon juz dawno bedzie wymieniony...
@Smartek: Czyżbyś miał FOMO? Boisz się, że #smartfon ci padnie kiedy czytasz kolejny fascynujący wpis na #mirkoblog? Twoje zachowanie wydaje mi się trochę paranoiczne. Ja zaczynam odczuwać niepokój co do padnięcia baterii, kiedy stan naładowania wynosi 30%...Niektórym nie przeszkadza bawić się telefonem do całkowitego padnięcia baterii...
@Mirmar: Nie, absolutnie. Nawet od facebooka się odzwyczaiłem, wykop to jedyna społecznościowka, z której korzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°), choć nie jestem do końca przekonany czy to akurat dobrze (i biorąc jeszcze pod uwagę staż tutaj).