Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirko!

Dzisiaj śniadanie niebieskiego czyli NIE KETO!

Wpadł mi w oko filmik z jego przygotowania niedawno i stwierdziłam, że taka śniadaniowa quesadilla może być całkiem spoko. W oryginale zamiast kiełby była szynka, ale musiałam się dostosować do zawartości lodówki :D

Na 1 porcję:
2 jajka
15g tłuszczu
1 placek tortilli
2 plastry szynki/ 1/2 kiełbasy zwyczajnej
3 plasterki sera
Sól, pieprz

Jajka rozkłócić z solą i pieprzem.
Kiełbasę pokroić w cienkich plasterkach i podsmażyć na złoto (ta była chuda stąd dodatek tłuszczu, jeśli używacie szynki pomijacie ten etap), zdjąć z patelni.
Wlać jajka, rozlać po całej powierzchni, na wierzch ułożyć placek tortilli.
Podsmażać chwilę, żeby jajka się ścięły.
Odwrócić na drugą stronę, ułożyć dodatki i zawinąć.
Podsmażać jeszcze kilka minut z każdej strony.
Pokroić w trójkąty i podawać z dowolnym sosem

#gotujzwykopem
c.....i - Dzień dobry Mirko!

Dzisiaj śniadanie niebieskiego czyli NIE KETO!

Wpadł m...

źródło: comment_1589351306DCmH28cOkVMiUDwN73jahU.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@chixi: po zobaczeniu tego samego filmiku katuje to od 1,5 tygodnia na śniadanie i jestem zachwycony. Sycące, rano zanim wszystko się zrobi to zdążę się ogarnąć i mogę wychodzić, i zjeść ciepłe śniadanie w pracy :D polecam dodać do jajek albo pokrojonych na pół pomidorków koktajlowych(ja daje 4 pomidorki na 2 jajka), albo kawałek skrojonego zwykłego
  • Odpowiedz
@chixi

ojtamojtam, wiem że to nie estetyka jaką zazwyczaj wrzucam ale do pterodaktyla też temu daleko


dobrze że jesteś vetem, bo cześć tego żarcia dałoby się pewnie jeszcze reanimować. Reaguj jak zauważysz oznaki życia( ͡° ͜
  • Odpowiedz
  • 0
@chixi protip na przyszłość, składaj jak quesdille dużo wygodniej się je i można estetycznie podać komuś na talerzu do jedzenia :)
  • Odpowiedz