Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@markkk92: bardzo dobbra robota. hejtuja pewnie majstry ktorych ominela ta robota. ja sqoj balkon #!$%@? 5 lat temu. zadnych hydroizolacji nie bylo, poziomy takie se, spad2k jaks tam jest i juz tak od 5 lat dziala u mnie. jestem zadowolony jak na moje pierwsze kafelkowanie
  • Odpowiedz
@highlander: no zamiar jest taki żeby ten balkon wytrzymał 5 lat - do mojej wyprowadzki. Dałem normalną folię w płynie, a jak czytam o tych wszystkich hydroizolacjach, specjalnych klejach i jakichś fugach nie z tej ziemi to przypomina mi się balkon u rodziców, który zaraz z 15 lat bez tego wszystkiego się trzyma.
  • Odpowiedz
@markkk92
Witam kolegę, ja rok temu robiłem u siebie i też każdy mówi weź fachowca to będziesz miał ładnie zrobione.
Tylko fachowcy od 2 tys. w górę.
Zainspirowany kanałem "https://www.youtube.com/user/mariobudowlaniec" postanowiłem że dam radę no i ..
Najtańszy gres, 30 zł metr, 2 listwy aluminiowe do balkonów i tarasów, 2 worki kleju Sopro, Fuga DF10 Sopro, mieszadło i wiaderko.
I już rok jest, zimę przeżyło, woda nie stoi, nie potykam się
Petarda007 - @markkk92
Witam kolegę, ja rok temu robiłem u siebie i też każdy mówi w...

źródło: comment_1589350488mp7YAffwK3cVPFpcG77E35.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@markkk92:na drugim balkonie polecam żebyś fugę zrobił 5mm, wtedy płytki wytrzymają o wiele dłużej, po za tym jest to taka”norma” na balkonach i tarasach. Co do klipsów polecam kubala, one nie mają tych łódeczek o których ktoś wyżej pisał. Jeśli ułożysz na 5mm to tylko pamiętaj aby zastosować inną fugę, np nanofugę kreisela/karakolla, wtedy balkon o ile hydroizolacja nie ma żadnych nieszczelności wytrzyma Ci conajmniej 10 lat
  • Odpowiedz
@Petarda007: Życzę szczęścia, bo powierzchnie zewnętrzne i płytki mocno się nie lubią. Mój doświadczony deweloper położył płytki na balkonie, bo trzeba było mimo wszystko... ale cieknie... po elewacji i do środka.
Na tarasie przed domem już pojechał ze zwykłą kostką brukową i muszę powiedzieć, że jest to genialne w swojej prostocie. Deski sąsiad położył to po roku przeklinał jak się powyginały.
  • Odpowiedz
@100mph: jakbym #!$%@?ł to bym dupą ruszał. Po dwa dynksy na ściankę dla amatora to idealne rozwiązanie, a jak ktoś ma skila to nic nie potrzebuje, OP układa pierwszy raz więc dwa by było dla niego lepiej. Co wy z tymi cenami tak panikujecie? Ja kupuje paczkę 100 sztuk od Kubali za 30 zł. Kliny oczywiście mam bo je się kupuje raz za pierwszym razem.
  • Odpowiedz
@markkk92: Mój ojciec tez zawsze robił w domu sam. Z tym, że miał pojęcie jak to robić. I jakby mój niebieski chciał sam robić to bym mu jeszcze pomogła. Fajnie, że ci się chce ( ͡° ͜ʖ ͡°) powodzenia Mirku!
  • Odpowiedz