Wpis z mikrobloga

Hejka. Mam problem bo kilku lat mam problem ze wzrokiem. Głównie to chyba komputer. Wada to około -1.5/-1.7. Jak oglądam telewizor to nie dam rady bo oczy pioką. Właśnie zakupiłem telewizor 43 cale i z 2 metrów nie widze napisów musze przymykać oczy żeby złapały ostrość. Polecacie jakiś sposób jak szybko można skorygować troche wzrok? Nie chce operacji czy tam laserowych. Również nie widzi mi sie noszenia cały rok okularów bo #!$%@? w nich wyglądam.

Okulary z vision express albo optica brille ktoś korzysta? Podobno przy optica brille efekty zauważalne po 3 tygodniach.
#wzrok #okulary #optyka #gownowpis
  • 4
  • Odpowiedz
@Sumiru: są jakieś tam soczewki że się je nakłada na noc i po takiej nocnej sesji tymczasowo korygują ci rogówkę tak że możesz widzieć prawidłowo bez okularów ale to zabawa tak ze 2,5-3k, w tej cenie masz okulary z naprawdę najwyższej półki
  • Odpowiedz
@Sumiru: Nie polecam optica brille. Okulary działają na zasadzie pinhola (mały otworek), który zmniejsza plamkę rozmycia na siatkówce i krótkowidz widzi lepiej. Jest jednym z metod badania w gabinecie, czy z pacjenta nie da się jeszcze coś "wycisnąc". Natomiast przy stałym noszeniu może bardzo mocno pogorszyć wzrok - na co też wskazują badania. Okulary tej firmy - do kosza

Więcej informacji możesz znaleźc tutaj:
http://www.gazeta-optyka.pl/images/stuff/archiwum/srodek_4(10)_2011_lekki_closed.pdf

strona 44

Jeśli wykluczyć soczewki kontaktowe,
  • Odpowiedz