Wpis z mikrobloga

Mirasy, potrzebuję kolejny raz pomocy w kwestii #rower. Przymierzam się do zmiany opon w #lazaro. Ostatnio jeżdżę 50% asfalt, 50% leśne, sypkie dukty.
Pierwotnie chciałem kupić Schwalbe Smart Sam w rozmiarze 28x1.40, jednak Mireczek @infinityink pokazał swój rower z oponami CONTINENTAL Double Fighter III i tutaj rozważałem 29x2.00.
Mam trochę ból głowy, którą oponę finalnie wybrać. Obie mają dobre opinie, lecz poszukuje czegoś w miarę uniwersalnego, co będzie miało niskie opory na asfalcie i pozwoli się dobrze rozpędzić, ale także sama guma powinna nieźle radzić sobie w terenie. Na obecnym kapciu na twardej nawierzchni jest spoko, ale za to na piachach/sypkich nawierzchniach jadę jak na lodzie.
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johann89: generalnie, to się szybko zużywa, w lesie ok chociaż trochę za wąskie mam, na asfalcie ciężko a też teraz jeżdżę więcej po twardym i chciałem spróbować czegoś innego. Chce kupić mniejszy bieżniki, bardziej gładki i szerszą trochę tak 1.75.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johann89: też zamówiłem z Allegro tą Continental, miałem ją na uwadze i tak porównując z schwalbe wydaje się mieć lepszy bieżniki do moje jazdy. Dzięki!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szakalq: I jak założyłeś? Ja machnąłem wczoraj dzisiaj łącznie około 49 kilometrów po piachach, asfalcie i szutrach i jestem zadowolony. Musi być naprawdę sypko, żeby łapać uślizg. Na asfalcie też dużo szybsza.
  • Odpowiedz
@johann89: jedna rzecz, która mnie denerwuje, to jazda po kostce, jak wejdziesz w szczelinę pomiędzy, to takie dziwne uczucie "pływającego" tyłu. Ona ma po środku pasek na całej długości i to dlatego. Zamówiłem drugą na przód i będę zmieniał na dniach. Opona super szczególnie na asfalcie czuć różnicę względem Smart sam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szakalq: No i wypuściłem się dzisiaj, o bruk też zahaczyłem, ale podobnych doznań nie zauważyłem. Nie czułem myszkującego tyłu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johann89: na takich to nie, musi być rozwalona kostka z przerwą szeroką, taką, że ten pasek na środku opony w nią się mieści. Wczoraj jeździłem Gdynia Władysławowo i tam jest taki kawałek z rozwalona kostką i wtedy czuć jakbyś wpadł w koleinę.
Opony są ok, mam już obie zmienione, fajne się jeździ, nie huczą, są szybkie i trzymają się szutrowych drogach. Zobaczymy ile km wytrzymają ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz