Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytanek do pająkowych świrów.
1. Polecacie jakiegoś dobrego sprzedawcę ptaszników? Zależy mi, żeby wysyłka nie kosztowała więcej niż ptaszniki.
2. Czy acanthoscurria geniculata będzie odpowiednia dla początkującego hodowcy? - Dotychczas hodowałem T. albopilosum, ale już się trochę znudził. Zastanawiam się również nad L. Parahybana i Pterinopelma Sazimai.
3. Jakie jeszcze gatunki polecacie dla początkującego? - na początku chciałbym spróbować z jakimiś z niskiej półki cenowej, ale też żywszymi niż albopilosum

#ptaszniki #pajaki #terrarystyka
  • 14
  • Odpowiedz
1) https://www.terrarium.pl/forum/51-sprzedam-ptaszniki-skorpiony-i-inne-pajeczaki/ albo patrz po grupach facebookowych. Choc najlepszym sposobem jest kupno na gieldach... no ale teraz nie ma co na to liczyc.

2) bedzie, czemu nie?

3) Moim zdaniem srednie te twoje wybory no ale jak wolisz. Standardowy pakiet ktory polecam kazdemu na start to brachypelma hamorii, caribena versicolor, chromatopelma cyaneopubescens.

IMO, nie ma lepszego pakietu startowego.
  • Odpowiedz
@pchomrower: weź tak jak ktoś wyżej pisał Chromatopelme, jest ładna, całe terrarium jest w pajęczynach, jej jad jest bardzo łagodny, same plusy. A z łagodnych nadrzewnych to avicularia (versicolor jest bardzo ładna) albo irminia
  • Odpowiedz
@pchomrower Spidershop, Pinoterra, SpidersFactory
Geniculata dość dobry wybór, od siebie polecam Chromkę, chyba najciekawszy gatunek w przystępnej cenie dla początkujących.
Aviculariinae też są fajne.
  • Odpowiedz
  • 0
@BotRekrutacyjny jutro jej zrobię mała reaanzacje :) spodziewałem się małego pyrtka a już troszkę ma - dorzuce jakieś drobne kamyczki czy mała kryjówkę

A co do lasio to będę musiał jej dokupić owocówek albo wylęgu świerszcza, bo jedyne co mam to mączniki, czestowalem pokrojonym to wzgardziła
  • Odpowiedz