Wpis z mikrobloga

Witam. Potrzebuje małej pomocy co do wyboru auta i związanego z nim ubezpieczenia aby to wyszło jakoś sensownie cenowo.

- 34 lata

- prawko od 15 lat, na tą chwilę polskie ale będę wymieniał na angielskie na dniach

- pierwsze auto w UK

- cena do 1500f max

- do jazdy do pracy i raz na jakiś czas wypad za miasto, nie musi być jakoś mega przestronne. Tylko ja i pasażer

- wiek raczej nie ma znaczenia, oby eksploatacja była na niskim poziomie

- będę jedynym kierowcą

- lokalizacja Birmingham więc możliwe że może wyjść więcej za ubezpieczenie niż jakaś mała wioska, nie znam się logicznie zakładam.

Nie chcę się wkopać kupując coś powiedzmy mniejszego jak np mogę wziąć ciut większego i lekko starszego lub odwrotnie. Poza tym co ma jeszcze wpływ na cenę ubezpieczenia aby mieć możliwie najtaniej bez żadnych wałków. Pomóżcie czlowiekowi :)

#uk
#anglia
#motoryzacja
#zakupauta
#ubezpieczenia
#birmingham
#wielkabrytania
#prawojazdy
#samochody
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adee86: polecam E87 116i, tylko że one od £1500 się niestety zaczynają

Na pierwsze auto do miast polecam Fiata Pandę, nieco niższy pułap bo okolice £700-£1200 ale imo pierwszy rok warto się przemęczyć.

Generalnie nic tańszego niż Fiat Panda (i Ford Ka) nie znajdziesz bo to 1 grupa ubezpieczeniowa, ale np. mojej kobiecie 116i wyszło tylko £100 drożej na rok niż ta Panda więc bez tragedii totalnie a ma prawko
  • Odpowiedz
zebys nie płakał przy ubezpieczeniu to szukać trzeba corsy albo fiesty.


@adekad: @PanKracy582: bzdura, porównywaliśmy sporo aut, Panda, Corsa, Astra, BMW. Co mi chcecie tłumaczyć? Że powielacie mit jakby astry i corsy były tanie w ubezpieczeniu? Wejdźcie sobie na dowolną przeglądarke i sami porównajcie kilka 116i, pand i cors to zobaczycie że różnice nie są warty jeżdżenia Vauxhallem ;)

Generalnie Corsa i Astra wychodzą drożej bo jeżdżą nimi..
sorek - > zebys nie płakał przy ubezpieczeniu to szukać trzeba corsy albo fiesty.

...

źródło: comment_1589118993yYxF7fSjg1rNOWvNHC93cs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@PanKracy582: Ty widzisz fanbojstwo, ja widzę rozsądek poparty argumentami. Z jakiegoś powodu 116i z 2004 roku jest warty więcej niż Corsa/Astra z 2010 - przypadek? Nie sądzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podałem przykład innego fajnego auta na pierwszy wóz - Fiat Panda, gdyż jest tani, prosty i ma niską grupę ubezpieczeniową - zresztą argumenty podał sam James May bo jego żona ma takową (świetna do miasta
  • Odpowiedz
dla ciebie to może jakieś rocket science, ale spójrz na cenę nowego modelu?


@PanKracy582: no i? Kupujemy nowy czy używany? Chyba o to chodzi wydając £1500 na auto by kupić najlepsze w danej cenie.

jeszcz bym wspomniał, że korsa to jednak półka niżej niż jedynka od bmw, no ale co ja tam xD

No dokładnie, półka niżej - czyli po co kupować półke niżej samochód w podobnej cenie skoro ubezpieczenie jest podobne? Nie odniosłeś się też w ogóle do faktu że wspomniałem o
  • Odpowiedz
argument nie do podważenia- nie zesraj się ( ͡º ͜ʖ͡º)


@PanKracy582: a to w takim razie przepraszam, nie wiedziałem że rozmawiam z patusem. Już się poprawiam i odpowiem tak byś zrozumiał:

Klej gzyms dzbanie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@adee86: ja mam Clio i sobie chwale, idealne do jazdy po miescie a na wycieczke tez spoko. No i place niecale £200 za ubezpieczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Gdybym wymienil prawko na angielskie to bym placil wiecej, wiec lepiej sprawdz zanim wymienisz)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adee86: nie bierz opla do 1500 bedziesz miec gwarantowany problem z modulem CIM w tych rocznikach co dostaniesz. Bierz fieste albo i20 jak chcesz ekonomii
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sorek: co do komfortu pewnie BMW będzie najkorzystniej ale co do serwisowania pewnie marka premium ( ͡° ͜ʖ ͡°) juz nie tak fajnie będzie wyglądać przy konkurencji. W moim wypadku najdroższe jest BMW do ubezpieczenia. Na szybko porównanie mojego mondeo do reszty. Pół roku temu koło 700 płaciłem ubezpieczenia. @adee86: podobne dane do moich masz. Ja za pierwsze auto 3 lata temu płaciłem 1000
adekad - @sorek: co do komfortu pewnie BMW będzie najkorzystniej ale co do serwisowan...

źródło: comment_1589121895bmhEwgnPYnNrBVm3Sd4M8C.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@sorek @PanKracy582 Panowie spokojnie. Tylko pytałem nie musicie sobie do gardeł skakać odrazu. Jeśli chodzi o 116i to odpada jeśli mówisz że od 1500 się zaczynają. Ustaliłem sobie taką cenę bo uważam że jak na pierwsze auto nie będę mocno inwestował a chodzi tylko aby dojechać z punktu A do punktu B i zrobić sobie jakąś historię aby na przyszłość mieć większe zniżki i jakiś konkretniejszy pojazd. Poczytam o tych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@adee86:

prawko od 15 lat, na tą chwilę polskie ale będę wymieniał na angielskie na dniach

Sprawdź najpierw czy to będzie się Tobie opłacać. Mi się nie opłacało.
  • Odpowiedz