Wpis z mikrobloga

Mirki, macie jakieś pojęcie na temat "obrazów" z mchu na ścianę? Popularne w betonowych wnętrzach i nie tylko. Wiem, że są mchy które po prostu są zasuszone i zabarwione, ale nie będą już żywe oraz takie, co są żywe. No i tu pytanie: skąd wziąć żywe mchy w ciekawszych niż szary kolorach oraz czy taki mech będzie się z czasem rozrastał (przy spryskiwaniu wodą)? Ktoś, coś? #kiciochpyta #wystrojwnetrz #ogrodnictwo #rosliny #mech
  • 12
@Voltaire:

Mirki, macie jakieś pojęcie na temat "obrazów" z mchu na ścianę?


tak

skąd wziąć żywe mchy w ciekawszych niż szary kolorach


z prywatnego lasu albo własnej hodowli, ale od razu mówię że w przyrodzie na naszej planecie nie ma różowego mchu we fluorescencyjne kropki

czy taki mech będzie się z czasem rozrastał (przy spryskiwaniu wodą)?


ten którego preparują gliceryną to jest mech zombie, on nie rośnie. Ścianki z mchu poduszkowego
@Voltaire: nie zginą jeśli zapewnisz im odpowiednie warunki. Nie wiem czy mają mikoryzę ale na pewno są wybredne co do środowiska w którym żyją a sztuczne wytworzenie im go jest nieopłacalne i powoduje trochę dodatkowych problemów. Znajomi mają panel z takich poduszek (preparowanych) dookoła lustra w łazience i capi grzybem jak się do niego podchodzi. Z żyjącym raczej będzie tylko gorzej. I będzie wymagał ciągłego nawilżania. Chcesz mieć tego typu rośliny
@mlek właśnie nad czymś takim myślę, jakiś kawałek skały, mech, rośliny lubiące wilgoć, ultradźwiękowy nawilżacz schowany dyskretnie i wszystko w asymetrycznym terrarium ze szklanymi drzwiczkami..