Wpis z mikrobloga

Dostanę jakaś sensowną kosę spalinową tak do 7-8 stówek? Do skoszenia z raz na dwa tygodnie 1000-1500m2 trawy, zielska i co tam jeszcze urośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na co poza mocą warto zwracać uwagę przy zakupie? Do takich zastosowań jak opisałem z 1.5KM wystarczy? Może polecicie jakieś konkretne modele? :)

#ogrod
#narzedzia
#majsterkowanie
#remontujzwykopem
  • 44
  • Odpowiedz
@Ibanez_: @danielson161: Rozumiem, że macie Demona RQ580? Wygląda bardzo sensownie w tej cenie. Jakiej grubości żyłkę do niego zakładacie, żeby go nie #!$%@?ć? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Kojarzycie może Demona RQ 508 PRO? Kosa dwa razy droższa od tego RQ580 a patrząc na parametry techniczne jest dużo słabsza od tej tańszej. WTF? (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@robertx te 5.2 konia to wałek, ale nie oznacza to, że jest bardzo słaba. Kosi równo nawet małe drzewka. Jak po paru latach coś jebnie to remont silnika robisz za 40 złotych :D
  • Odpowiedz
@Ibanez_:
@robertx:
Miałem porównanie z huskwarną 1.8 konia i ten demon może ma 1-1.2 konia. Co do plusów tani zakup, części, działa.
Z minusów mocne wibracje, nie pomagają słabe szelki, czy ubranie rekawic, brak tempomatu i palec cierpnie xD
Po zakupie trzeba dokręcać śruby, głowice są tandetne i nawijanie kiepsko przemyślane, poci się. Jak na pobzikanie po godzince raz w tygodniu spoko, w każdym innym wypadku jakiś stihl/huskwarna/stiga używka
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: @Mawid_Dotyka: @szymciak: Demon zamówiony, pod koniec tygodnia powinien być. Dzięki wszystkim za pomoc. Nic lepszego raczej nie potrzebuje, 1-1.5k metrów raz na dwa czy trzy tygodnie skosić nie potrzebuję sprzętu topowej firmy za kilka razy więcej pieniędzy. Tak przynajmniej mi się wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakich olejów używacie do swoich demonów? W zestawie są 3 na początek a potem muszę dokupić coś lepszego.
  • Odpowiedz
@robertx: Od razu dokóp coś lepszego imo. Każdy olej do 2T się nada. Ls+ olej?
Podobno niektórzy leją 10W30 czy 10W40, nie testowałem, ale może być warto się zastanowić nad tym. Oby kosa służyła, dotrzyj ją ładnie i daj znać czy jesteś zadowolony( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@robertx ja tam biorę zazwyczaj najtańsze do silników dwusuwowych, mój sprzęt pali nawet na starym paliwie (rozrobione na jesień a używane na wiosnę) słyszałem że takie paliwo powinno się zużyć do miesiąca.
  • Odpowiedz
Od razu dokóp coś lepszego imo.


@Ibanez_: W sensie żeby nie lać tych co są w zestawie nawet? Zobaczę co mam w garażu, najwyżej podjadę kupić coś w stihlu, mam 500m od domu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do dotarcia to myślałem o czymś takim, żeby po odpaleniu dać jej pochodzić na wolnych obrotach z 10 minut, potem przegonić na +/- 50% obrotów, dać znowu 10 minut
  • Odpowiedz
@robertx: ja docierałem tak, że rozgrzałem na wolnych obrotach, potem normalnie kosiłem tylko nie przekraczałem 75% gazu. Co pół zbiornika przerwa, żeby się wychłodziła i dalej ogień. Taki olej w razie czego nawet na cpnie kupisz(trawol xD)
  • Odpowiedz
@Ibanez_: Przy normalnej pracy też odpoczynek co pół zbiornika paliwa, żeby sprzęt ostygł?

@szymciak: Smaru cały kubełek bodaj 25l tak że luz ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz