Wpis z mikrobloga

Dostanę jakaś sensowną kosę spalinową tak do 7-8 stówek? Do skoszenia z raz na dwa tygodnie 1000-1500m2 trawy, zielska i co tam jeszcze urośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na co poza mocą warto zwracać uwagę przy zakupie? Do takich zastosowań jak opisałem z 1.5KM wystarczy? Może polecicie jakieś konkretne modele? :)

#ogrod
#narzedzia
#majsterkowanie
#remontujzwykopem
  • 44
  • Odpowiedz
@robertx: Przyda się. No i od razu najlepiej ją rozbierz, żeby dostać się do wału i go nasmaruj Towotem. Zabieg powtórz co sezon, pół sezonu, zależy ile będzie używana. Robota na 20 minut(parę imbusów odkręcić) a żywotność wydłuży drastycznie.
  • Odpowiedz
@Ibanez_: Wał to masz na myśli ten pręt łączący silnik z głowicą lecący w środku? I co do mieszanki, 1:20 styknie? Producent zaleca chyba 1;25

@szymciak: Teraz już chyba wszystkie oleje takie mają, nie wyobrażam sobie dozować olej do piły jakaś #!$%@? strzykawą
  • Odpowiedz
@robertx: Myślę, że wystarczy taka. Tak, mam na myśli ten wałek o którym mówisz. Od razu smaruj, ja tego nie zrobiłem bo liczyłem, że był nasmarowany, ale okazał się suchutki :D
  • Odpowiedz
@robertx: Tak, bierzesz pędzelek i jedziesz towotem jak #!$%@?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kup jakąś fajną żyłkę i będziesz zadowolony.
Aha, i warto zainwestować kilkadziesiąt czy kilkanaście PLN w przyłbicę z plexi(Takie jak w niektórych sklepach noszą ekspedientki), w cholere lepsze niż ta siatka, przez którą raz dostałem czymś w ryj
  • Odpowiedz
@Mawid_Dotyka: Też mam porównanie z Husqvarną za 3.5k i do domowego użytku OP będzie zadowolony.
Oczywiście wygoda lepsza w Husqvarnie, lepsze wyważenie i tak dalej, ale mocowo byłem zaskoczony jak ten Demon idzie
  • Odpowiedz
@Ibanez_: Z racji tego, że zamówiłem w weekend to załapałem się na promocję że taką przyłbicę dorzucają gratis. Będzie do koszenia i na wyjścia do sklepu ( )

@szymciak: Dzięki serdeczne za pomoc Panowie. Dam znać jak poszło po pierwszym koszeniu, prawdopodobnie pod koniec tygodnia albo w weekend :-)
  • Odpowiedz
@robertx: Daj znać:) a tej siateczki z zestawu nawet nie składaj, szkoda nerwów bo i tak przyłbica będzie o wiele lepsza a przy okazji może się przydać do szlifowania itp, lepsze o wiele od okularów
  • Odpowiedz
@robertx: Pamiętaj też, po dotarciu albo gaz na maxa albo wcale, prędzej kosa się zajedzie jak będziesz jechał na pół gwizdka, bo jest chłodzona powietrzem( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@robertx: Trawę po kolana koszę samą żyłką bez problemu( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie próbowałem jeszcze trójkąta i tej tarczy z wieloma zębami, muszę kiedyś przetestować
  • Odpowiedz