Wpis z mikrobloga

muszę kupić #kosiarka . powierzchnia koszenia 600mkw, ale dość sporo różnych zakrętów, malutkich drzewek na środku itd.

ilość zakrętów zniechęca mnie do spalinówki. wielkość ogrodu zniechęca mnie do elektrycznej.

Spróbowałem pokosić elektryczną makitą elm3320, w sumie było bardzo fajnie, jednak z tym kablem nie za bardzo mi to szło... jeszcze ten kabel się obkręcał o różne przeszkody. Jednak na ogromny plus jej waga, to że mogłem sobie miotać nią jak szatan.

Dlatego biorę pod uwagę akumulatorową Makitę DLM431Z, do niej dwie mocne baterie 5ah ( 250zł sztuka) , czyli razem wyjdzie jakieś 1600zł.

mądre to czy nie?

#ogrodnictwo
  • 8
@hipodrom: Muszę Cię zmartwić. Ta kosiarka raczej nie sprawdzi się na Twoim ogródku. Spójrz dokładnie na specyfikację: https://www.makita.sklep.pl/makita-dlm431z-body-akumulatorowa-kosiarka-43cm-50l-2x18v-lxt-18v-xpt-li-ion-2x18v36v-p-7245.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Wymaga do pracy dwóch akumulatorów Czyli przy zakupie 2x aku nie masz aku na wymianę. A 5.0 Ah wystarcza na jakieś 300 - 400 m2 w zależności od warunków koszenia (wysokość trawy, wilgotność, temp. powietrza etc.).

Tu masz kosiarkę o wyższym napięciu zasilania (38.5 V vs 36 V Makita) i aku 4.0 Ah
@plk_bbl: dzięki za odpowiedź!

Skąd info że 5.0Ah makity starczy na 300-400m2?
W twoim linku jest

Pozwala na skoszenie ogrodu o powierzchni od 275 - 550 m² na jednym naładowaniu dwóch akumulatorów LXT 18V 3.0Ah

I to 3.0Ah! Więc domyślam się że 5.0Ah powinno spokojnie dać radę 600m2.

Ale metry metrom nierówne. Chyba łatwiej jest porównywać jest czas pracy. Na stronce Makity jest napisane że pociągnie 30min z akumulatorami 5.0Ah

Czyli...
@hipodrom: info o 300-400 M2 z życia wzięte. Te 550 M2 to idealne warunki. Dlatego wartości średnie sprawdzają się w życiu. Tak nam na sprzętach wychodziło.

Nie wrzucałem tego ALKO dla pokazania że lepsza, po prostu dla porównania parametrów.

Makita robi dobrą ogrodowke więc jak jesteś przekonany do Makity to bierz makite.

Czym skosisz więcej? Makita większa bateria ale nóż 15% dłuższy. Szersze koszenie to szybciej na płaskich ale jak dużo