Wpis z mikrobloga

@pani_doktor_od_arszeniku: próbuję właśnie sam ustalić miejsce, gdzie powstał ten obraz. Zacząłem od dwóch wskazówek: port i wieża. Brałem pod uwagę rozwój portu na przestrzeni lat, przez co linia brzegowa może być znacznie dalej. Największe doki w Liverpoolu znajdują się po prawej stronie. Po czym natknąłem się na... to:
https://www.google.com/maps/@53.4148347,-2.9991986,3a,60y,1.26h,113.41t/data=!3m6!1e1!3m4!1sC30ycBjKAujDJjsLaQUosA!2e0!7i16384!8i8192
Szyb wentylacyjny Queensway Tunnel, który powstał w latach 30s XX wieku. No ale... obraz jest z XIX wieku. 100 lat wcześniej
k.....a - @panidoktorod_arszeniku: próbuję właśnie sam ustalić miejsce, gdzie powstał...

źródło: comment_1588944798SRwLeaB0WfiTC5kitTdhKS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@pani_doktor_od_arszeniku: jak dla mnie takie obrazy z przestrzeni miejskiej to odpowiednik współczesnej fotografii ulicznej - tylko narzędzia inne :) Tu ktoś się trochę napracował i dopasował do siebie przeszłość i teraźniejszość. Fajny efekt :) Założę się, że na świecie jest więcej takich pasjonatów szukania starych obrazów w obecnej przestrzeni. Mnie to zawsze fascynowało - odkrywanie tajemnic z przeszłości.
  • Odpowiedz