Wpis z mikrobloga

  • 4
Ostatnio udało mi się wyprodukować syrop z mniszka lekarskiego, zasuszyć Zioło na zimę nawet herbatkę zrobiłam. Zero satysfakcji... Zero radości. Miałam w planie nagrać kolejny odcinek na YouTube ale po prostu mi się nie chce. Nic mi się nie chce. Totalnie brakuje mi energii, sił i motywacji do działania. Często ludzie pytają mnie o poradę w sprawie ziół, dolegliwości czy życiowych sytuacji. Potrafię w 3 zdaniach zmienić biegów czyjegoś życia. Wytyczyć ścieżkę. Powiedzieć co ma zmienić i jak ma żyć. Dlaczego siebie nie potrafię zmienić i sobie pomóc? Czyżbym się już wypaliła życiowo? Niczego już od życia nie oczekuję. Na nic się nie cieszę i coraz bardziej wpadam w odmęty mroku. Moje życie się zmienia ja się zmieniam. Zawsze miałam plany. Chciałam robić 1000 rzeczy na raz. Czemu teraz nie potrafię nawet filmu nagrać....
#psychologia #depresja #smutek #ziola
iwaify - Ostatnio udało mi się wyprodukować syrop z mniszka lekarskiego, zasuszyć Zio...

źródło: comment_1588887728HEB3JUutb04WM57601WuwX.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@iwaify: no to pozostaje #!$%@?. Z chaosu i gruzów powstają ciekawe rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja miałem tak, że męczyła mnie lokacja/mieszkanie w którym mieszkałem wiele lat temu. Jak wylazłem z domu to miałem dziesięć pomysłów na minutę i motywację, a jak wracałem to jak krew w piach i miałem ochotę tylko leżeć
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pandagata 400 sz kwiatu mniszka, półtora litra wody, 2 kg cukru,3 cytryny. Kwiaty zalać wodą zagotować odstawić na 24 godz. Po tym czasie odsączyć przez gazę dodać sok z cytryny i cukier gotujesz na małym ogniu półtora godziny. Wlej do butelek czy co tam masz (słoiki) 10 min pasteryzuj i gotowe....
  • Odpowiedz
@iwaify: jest jeszcze coś takiego jak wynajem

Ja zamknąłem firmę na pół roku, tylko po to, żeby zrobić sobie 5-miesięcy reset na drugim końcu polski. Jointy i chlanie w domku na Mazurach, wędkowanie na łódce po wódce i te sprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z resztą nie wiem co akurat tobie może pomóc. Mi zawsze pomagały mocne impulsy i decyzje podjęte spontanicznie. Tylko coś takiego mi odświeża
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@niezwornowazony sama bym się upalila teraz. Na takie wycieczki czy zostawienie pracy na xxx czasu mnie nie stać. A od roku nic się w moim życiu nie dzieje. Przestałam podróżować, zajmować się tym co kochałam. Zmuszanie się do czegokolwiek przynosi odwrotny skutek. A może po prostu już wszystko co mogłam w życiu już osiągnęłam i tak ono będzie wyglądać. Czuję po prostu niechęć. Próbuję to zmienić, staram się niestety mam wrażenie że
  • Odpowiedz
@iwaify: robienie czegoś na siłę to zły pomysł i nic nie daje według mnie, choć jest to także kwestia charakteru. Ja nienawidzę się zmuszać, ani być niczemu, nikomu podporządkowanym. Co też sprawiało mi w życiu wiele problemów

Moim lekarstwem na nudę i beznadzieję są nierozsądne decyzje. Po prostu takie podjęte bez zastanawiania się i tzw. overthinking (co jest moją zmorą). Jak potrzebuję, to wyłączam rozsądek na te kilka minut, albo przewalam
  • Odpowiedz