Wpis z mikrobloga

Też macie wrażenie, że nasz kraj jest stresogenny ? Odkąd pamiętam, to niemal wszyscy robią wszystko, by wokoło było jak najwięcej stresu. Od nauczycieli, którzy wywierali presję, by każdy umiał ich gówno-przedmioty, po studia, gdzie wykładowcy zachowują się jak panowie feudalni, pokazując przy tym swoją wyższość, aż po Jamuszów pracodawców, którzy często robią wszystko, aby pracownik ani minuty nie zmarnował. Nawet wśród znajomych, nawet tych bardzo młodych, obserwuję presję w codziennym życiu. Totalny kult stresu i #!$%@?. Zawsze myślałem, że wszystkie narodowości, tak mają, dopóki nie popracowałem w Niemczech. Całkowicie inny świat. Okazało się, że da się funkcjonować normalnie na luzie. Niemcy niezależnie od wieku, normalne się witali, utrzymywali spokojne tempo pracy. Całą tą atmosferę zniszczyła banda Oskarków i Julek, którzy, oczywiście przyspieszali rytm pracy. I jak w tym kraju, może być normalnie, skoro mamy taką beznadziejną mentalność?
#gownowpis #polska #przemyslenia
  • 1
@rankors zgodzę się z tym nawet bardzo, sami sobie szkodzimy, zamiast pomagać. Pracowałam przez jakiś czas za granicą i Polak Polakowi wrogiem, aż przykre to jest. Jesteśmy tak zamkniętym i zimnym dla siebie narodem, kompletnie nie ufnym, ale z drugiej strony nie dziwi mnie, nauczyliśmy się na njkogo nie liczyć i cwaniaczyć, żeby jakoś przetrwać w końcu nasz rząd nas cały czas dyma ¯_(ツ)_/¯