Wpis z mikrobloga

#alkoholizm #alkohol #kiciochpyta
Mirki moja dziewczyna ma problem. Jej brat jest alkoholikiem. Chłop ponad 30 lat, nigdy nie pracował picie od młodzieńczych lat. Wypije na miescie a w nocy wraca i sie awanturuje. Policja wzywana non stop, teraz juz nawet nie przyjeżdżają. Niebieska karta jest. Prokuratura skierowała go na odwyk w ośrodku zamkniętym. Oczywiście wrócił i dalej to samo. Był pomysł zeby go usunąć z mieszkania ale 1/5 należy do niego. Czy ktoś miał podobną sytuację i wie jak sobie z nim poradzic? Może coś w prawie sie zmieniło i można z tego wybrnąć? Wiem że źle to zabrzmi ale otrucie to ostateczność. Proszę o pomoc, serio juz nie mamy siły do niego...
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 47
@Nurbon jeden z kroków, które powinieneś podjąć to wysłać ją i jej mamę na terapię dla współuzależnionych. W rejonowej komisji ds alkoholizmu albo w innym nopsie powinni wiedzieć o co chodzi. To ważne, bo mogą przez tego #!$%@? mieć później spore problemy psychiczne i Ty nawet za jakiś czas możesz dostać rykoszetem

(Znam to z autopsji ( ͡º ͜ʖ͡º) ) na początku będą się bronić ale
  • Odpowiedz
@Waderra: dziękuje za odpowiedz. Problemy psychiczne to już są ale trzeba walczyć. Włączyłem sie w to bo nie moze byc tak że taki nierób niszczy zycie wszystkim a on jest zadowolony bo pije
@InterferonAlfa_STG: do mnie nie ma jak ale taki plan jest tylko sam widzisz jak wygląda sytuacja mieszkaniowa
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: tu masz racje tylko że jestesmy z różnych miast. Teraz zmarł jej ojciec i moze bedzie krok do wynajmu bo musiala sie nim zajmować. Tylko wiadomo jeszcze praca itp

@Waderra: dziekuje bardzo. Serio nie ma nikogo kto by mądrze doradzil w tej sprawie :)
  • Odpowiedz
@Nurbon one same muszą zmądrzeć, gdyby mi ktoś wcześniej powiedział, że jestem chora pomimo tego, że nie pije to #!$%@?ęłabym śmiechem albo #!$%@?ła strzała. I w sumie przez to muszę się bardziej pilnować niż inni, bo w schematy łatwo wpaść, a z alkoholizmem to zawsze jest schemat, na grupowych najlepiej to widać, inni mówią a w głowie masz "no #!$%@? to tak jak u mnie". Pamiętaj - wyrwać się i leczyć!
  • Odpowiedz
@Neuropa22: jak mi napisales o długach.... musze dopytac dziewczyny czy juz ubezwłasnowolnienie nie było wprowadzone bo teraz coś mi świta ten temat

@Waderra: zobacze ich reakcje jak powiem o leczeniu. Tylko najpierw pogrzeb ojca i wtedy atakuje ten temat. Szkoda że nikt wcześniej nie podjął takich kroków
  • Odpowiedz
@Nurbon to zawsze tak jest, bo alkoholizm nadal jest tematem tabu w naszym kraju ( ͡° ʖ̯ ͡°) czasami mam ochotę stanąć na starym mieście i krzyczeć o #!$%@? alkoholikach...
  • Odpowiedz
@Neuropa22 jak będzie ubezwlasnowolniony to nie może narobić długów bez zgody opiekuna... nikt nie ma prawa dać kredytu czy czegokolwiek osobie bez prawa o zarządzaniu własnym życiem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Waderra: ok to ja sie dowiem czy ten krok nie byl juz podjęty.... bardzo ale to bardzo Ci dziękuję :) pozwolisz ze jak czegoś nie będę wiedział to sie odezwę bo nie chce kolejnych wpisów robić
  • Odpowiedz
@Nurbon: rozwiązanie pierwsze: rzucić laskę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozwiązanie drugie: wziąć laskę i wyprowadzić się do innego miasta

Rozwiązanie trzecie: nasłać czeczenów.

Masz tyle opcji...
  • Odpowiedz
@Nurbon jakim cudem ma 1/5 w mieszkaniu skoro przy założeniu że ojciec z matką mieli po połowie to potem te połowę po ojcu dziedziczy żona córka i syn po 1/3. Wtedy wychodzi że matka ma 4/6 a córka z synem po 1/6 no chyba że jakoś zapisał to inaczej w testamencie? Przy założeniu że ojciec miał całość to wychodzi wtedy 1/3
  • Odpowiedz