Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki jak działają polisy inwestycyjne? Siska ma PZU - Bezpieczne jutro i płaci 105 zł miesięcznie przez 15 lat. Zainwestuje w to około 20k zł, a po 15 latach będzie mogła wypłacić 40 tys. Przynajmniej tak mówi. Ale sprawdzałam pobieżnie i tak by to wychodziło.
#ubezpieczenia
  • 14
@zosiasamosia1: Zgodnie z OWU tego produktu wypłata świadczenia z tytułu dożycia jest równa ustalonej na etapie zawarcia umowy suma ubezpieczenia. Nie znam produktów PZU, pobieżnie przejrzałem OWU (znalazłem tylko Gwarancję Jutra, a nie 'bezpieczne jutro').
Jakby rzeczywiście było tak, jak piszesz to chętnie bym wykupił produkt, który daje gwarantowaną stopę zwrotu po 15 latach w takiej wysokości i jeszcze daje bezpieczeństwo finansowe mojej rodzinie :D
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@data7: a to chyba jest gwarancją jutra. Być może siostra pomieszała bo widzę że jest wypłata do max 100% wpłaconych składek. Wg mnie już lepiej platynę lub złoto kupić przy obecnej inflacji 5%. Za 20 lat dostanie połowę co wpłaciła.
@zosiasamosia1: Zależy co potrzebujesz. Jeśli chcesz mieć ubezpieczenie na życie, a jednocześnie nie chcesz, aby kasa przepadła, to taki produkt jest idealny. Rodzina jest zabezpieczona finansowo gdyby Ciebie 'zabrakło', a jak dożyjesz końca umowy to ubezpieczyciel zwraca Ci 100% wpłaconych składek. Sytuacja win-win.
Ale jak nie potrzebujesz ubezpieczenia na życie, a chcesz jakiś % wypracować po latach, to rzeczywiście warto się nad innymi możliwościami zastanowić.