Wpis z mikrobloga

Siema, wchodzę w #pcmasterrace i składam pierwszego kompa - zestaw za 2200 od Liptona z Ryzenem 3 1200 AF i RX 570. Zastanawiam się - czy kompletny laik taki jak ja za pomocą kilku poradników na youtube da radę samemu złożyć komputer? 79 zł za montaż w xkomie mógłbym sobie spokojnie do monitora dołożyć
#pc #komputery #informatyka
  • 13
@NarkerK: da radę z tutorialem, ale jest parę elementów na które trzeba zwracać uwagę jak piny procesora

Ogólnie jak się tym nie interesujesz, ani nie planujesz interesować to odżałuj te parę złotych za montaż. Natomiast jak się lubisz bawić, to jak najbardziej dasz radę.

Pasty nie ma najmniejszego sensu zmieniać po roku (prędzej po 2-3-4 latach jak zauważysz jakiekolwiek różnice temperatur) tylko od razu daj lepszą, to grosze
@NarkerK: Tak jak wyżej, zapłać im i niech złoża. Sporo osób namawia do samodzielnego montażu, ale jak się nigdy nie interesowałeś, a nawet nie trzymałeś poszczególnych podzespołów w rękach to odpuść.

Potem obczaj jak to wszystko jest poskładane i ćwicz sobie na starym komputerze rozłożenie+złożenie+konfiguracja bios+wgranie systemu.
@NarkerK: Składaj, obejrzyj jakiś poradnik na YT i zrobisz to lepiej niż jakiś studenciak w morele/xkom. Zamówiłem poprzedni komputer z montażem i żałowałem, kable zostały porozrzucane po całej obudowie, zasilacz został zamontowany odwrotnie.