Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NDSS: rok albo 2 czy 3 szafka mi spadła na palec w międzyczasie wyrkyli u mnie łzs a teraz palec wygląda tak nie wiem czy to grzybica czy łza to pytam na Mirko potem doktor i leczenie :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Niebadzlosiem: wyglada na grzybice. W aptece kupujesz bez recepty pirolam i smarujesz rano i wieczorem. Masc nakladasz nie tylko na paznokiec ale tez na skore w miejscu wyrastania paznokcia. Ciagla higiena i pilnujesz suchej skarpety. Jak pracujesz z domu to jest na tyle cieplo zeby boso chodzić. Dzien w dzien i wyleczysz za 2-3 miesiace. Sama zmiana nie zniknie magicznie. Zastopujesz pojawianie sie nowegoni rozprzestrzeniania sie istniejacego badziewia. Pazbaokiec musi
  • Odpowiedz
@chomikgumiok: Mi ani lekarz rodzinny, ani dermatolog, ani chirurg nie wspomnieli nawet słowem o kimś takim jak podolog, a przez to kilka lat borykałam się z problemem wrastających paznokci. Wystarczyło pare wizyt u podologa i problem znikł
  • Odpowiedz
@RoyalCraft: Dermatolog nie wyrwie tylko skieruje do chirurga, który to zrobi ( ͡° ʖ̯ ͡°) A podolog faktycznie może oczyścić, a niektórzy mają nawet opcje pobrania próbki i wysłania do laboratorium w razie wątpliwości
  • Odpowiedz
@talmeisa: Zależy tak naprawdę od dermatologa i jego zaangażowania, bywają i tacy co skierują i tacy co wyrwą osobiście. Oczywiście, nadal zalecam udanie się do podologa ponieważ oni konkretnie zajmują się schorzeniami dłoni i stóp nie tylko na tle grzybicznym czy też infekcyjnym ale również na wyprowadzeniu ewentualnego wyrwanego paznokcia. Wyleczenie za pomocą lekarstw i wizyt kontrolnych jest stosunkowo mniej bolesne aniżeli wyrwanie przez w/w specjalistów.
  • Odpowiedz