Wpis z mikrobloga

Mircy powiedzcie mi proszę z własnych doświadczeń jak wielkość doniczki wpływa na ogólny stan rośliny. Jaki jest minimalna pojemność żeby uzyskać jakieś przyzwoite wyniki. Mam zamiar pod koniec miesiąca posadzić papryczki już do docelowych donic bo nie widzę sensu etapowego zwiększania doniczek. Roślinki jak na razie są mikre (5-6 par listków) na dniach pewnie wrzucę zdjęcie
#chilihead
  • 13
@Hot-North: hm z tego co zauważyłem na swoich habanero, jedna większa przesadzona z kubka zwolniła ze wzrostem. Druga która była mniejsza i siedziała w kubku wybiła częścią zieloną. Jeżeli poczekasz z przesadzeniem to roślina wytworzy więcej korzeni i szybciej dotrze do bariery która ten wzrost (korzeni) zahamuje, wtedy też intensywnie wypuści górną część co pomoże jej szybciej rosnąć.
generalnie ja wysiałem w kubku - doniczka 1l - docelowe
Ale chcę też
@picasssss1: czyli analogicznie przesadzenie małej siewki do sporych doniczek może spowodować długotrwałe zatrzymanie wzrostu przez rozwój bryły korzeniowej? trochę śmiesznie by to też wyglądało
zanim taka roślina wystartuje w górę trochę czasu może upłynąć szczególnie że w tym roku jestem mocno spóźniony i warunki mojej uprawy też idealne nie są
@Hot-North: hmm, ciężko mi na to odpowiedzieć bo to też jest mój pierwszy sezon :D Rosnąć i tak będzie rosła, tylko jeśli chodzi o tempo nie wiem. W przyszłym roku przeprowadzę taki eksperyment żeby zobaczyć co lepiej działa na roślinę. Wiesz kwestia optymalizacji wzrostu :D ja bym przesadził do docelowych i tyle ale ja to mam za mało doświadczenia póki co więc mną się nie sugeruj.
@picasssss1: Jasne wiadomo ale każda rada się liczy ważne żeby wymieniać doświadczenia jak w tym roku będzie marnie to w następnym sezonie się to dopracuje. i chyba zrobię tak jak mówisz pod koniec maja lecą do docelowych może dostaną kopa może nie
@johny-kalesonny o kurde sorki za wyprowadzenie w błąd z tą ilością owoców - jakos nie potrafię sobie wyobrazić ponad 2k owoców i co z tym zrobić xdd czym ta kobita to nawozila? :/