Wpis z mikrobloga

Masa ekspertów mówi teraz, że bez sensu były takie zakazy. Szkoda, że jakby ich rząd nie wprowadził i liczba zgonów była podobna jak we Włoszech, to ci sami eksperci by narzekali, że nie było zakazów

#koronawirus
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@adeekk1989 myślałem bardziej o tych zakazach, które uderzyły w gospodarkę. Typu zamknięcie galerii handlowych, restauracji, fryzjerów. A z lasami to ktoś jak zawsze nie pomyślał
  • Odpowiedz
@adeekk1989 Jak przeszedłem się po lesie to widziałem nielegalne spotkania po nawet 10 osób, wszyscy bez maski, za to ze środkami do dezynfekcji wewnętrznej. Takich grupek widziałem może z 6 na jednym horyzoncie. W lesie, gdzie drzewa ten horyzont zasłaniają.
  • Odpowiedz
@midcoastt: tak szczerze to nie wiem o jakich ekspertach za bardzo mówisz. Raczej większość ekspertów uważa, że kroki podjęte o ograniczeniu restaruacji, hoteli itd były dobre. To, że znajdzie się zawsze kilku, którzy twierdzą inaczej to normalne ale nie widzę aby zmienił się ogół odczucia ekspertów.
  • Odpowiedz
jaki sens miał zakaz wstępu do lasów?


@adeekk1989: taki, że miałeś siedzieć na dupie w domu a nie łazić po lasach. Jak zobaczyli, że ludzie i tak nie siedzą w domu to zdjeli.
  • Odpowiedz
@VrubeL: w sumie trzeba było wziąc pod uwagę jakim szambem jes polskie społęczeństwo i nakazać wycieczki do lasów, wtedy by się pewnie nic nie zmieniło i lasy nadal byłby odwiedzane głównie po to by wywalic śmieci
  • Odpowiedz
@midcoastt: Wirus jest aktualnie rozprzestrzeniony bardziej niż w momencie wprowadzenia tych zakazów, są one znoszone, a jakoś trupów na ulicach nie widać. Prawda jest taka, że spanikowano. Dla polityków to sytuacja win-win, bo nawet jeśli przesadzili z zakazami to mogą się chwalić przezornością i zaradnością oraz sobie przypisywać zasługi, ale płacić za to najbardziej będzie szary obywatel co traci pracę.
  • Odpowiedz
@midcoastt: Idea zakazów i siedzenia na tyłku w domu była słuszna. Jednak wykonanie, jak to zwykle bywa w prywiślańskim kraju - #!$%@? na maxa.
Jeśli myślisz, że coś jest tak proste, że nie da się tego #!$%@?ć - powierz to rządowi.
Choroba wirusowa przenoszona z człowieka na człowieka! #!$%@? #!$%@? zamknijmy lasy !!!111
Maseczki #!$%@? co dają, nie czekaj, jednak nie, od dziś NAKAZ RZĄDOWY noszenia, bo jak nie to #!$%@?!!11

Kraje cywilizowane - ZALECAJĄ maseczki. A w tym naszym chlewie obsranym gównem z jednego zamordyzmu
  • Odpowiedz
@Anien zgadzam się z szanownym Panem całkowicie. Jest to czyste gdybanie czy bez rujnowania gospodarki i życia tysiącom ludzi liczba zakażonych byłaby większa. Możliwe, że w ogóle nie. Ale państwo będzie miało czyste ręce. Biorąc pod uwagę też inne czynniki, drukowanie wyników, tantiemy dla szpitali za diagnozę covidu itd gdybanie w jakimkolwiek kierunku nie ma najmniejszego sensu. Jedno jest pewne, reakcja była taka a nie inna i to nie tylko w
  • Odpowiedz
@midcoastt: dane pokazują, ze byłoby to najrozsądniejsze podejście tylko ze wtedy spanikowany tłum wywiózł by te rządy na taczkach dlatego zaczęto robić coś żeby coś robić.

To tak jak z zamknięciem granic. Czy podasz jakiś powód racjknalny na ich zamknięcie gdy wirus jest wszędzie? Nie ma. Chodzi tylko o to by pokazać ze mamy sytuacje pod kontrola
  • Odpowiedz
@midcoastt: czekam jak życie wróci do normalności przyjdzie druga fala i znowu będzie lockdown na 2 miesiące XD bo tak będzie taka jest kolej rzeczy i charakterystyka epidemii
  • Odpowiedz