Wpis z mikrobloga

Poszukuje okularów z niebieskim filtrem do pracy przy komputerze.
Zależałoby mi na czymś do pracy na co dzień czyli raczej coś z mniejszym poziomem filtru.
Chciałbym je nosić praktycznie cały czas więc marzy mi się też coś z fotochromem.

Taka fanaberia zrodziła mi się w głowie.
Panowie i drogie Panie, polecicie coś? Do teraz używam moich starych Duce ale one mają naprawdę potężny filtr i nosze je tylko późnym wieczorem. W ciągu dnia się nie sprawdzają bo naprawdę chce się automatycznie w nich spać. :)

No i oczywiście chciałbym coś co wygląda normalnie i nie będe się w tym wstydził pokazać wśród ludzi.
Macie jakieś modele przetestowane na sobie?

#okulary #bluescreenblocker #optyka #biohacking #bluelight
  • 7
@ArchDelux: W telewizorze też mam zmieniać ustawienia? Zwłaszcza, że reszta rodziny niekoniecznie chce docenić takie zabiegi?

Dlaczego sądzisz, że to bubel? Masz jakieś źródło gdzie mógłbym poczytać o negatywnych skutkach noszenia takich okularów lub po prostu udowodnionym braku skuteczności?
Czy mówisz po prostu o swoich jakichś odczuciach?
@inny_89

W telewizorze też mam zmieniać ustawienia? Zwłaszcza, że reszta rodziny niekoniecznie chce docenić takie zabiegi?


Tak, masz sobie ustawiać tryb pracy urządzenia pod własne preferencje. Niestety nie odpowiadam za preferencje Twoje ani członków Twojej rodziny.

Dlaczego sądzisz, że to bubel? Masz jakieś źródło gdzie mógłbym poczytać o negatywnych skutkach noszenia takich okularów lub po prostu udowodnionym braku skuteczności?


Oczywiście: https://youtu.be/NkJY9bgLyBE
@inny_89: Każde okulary to soczewki więc chodząc w nich psujesz wzrok. Lepiej zrób jak mówi @ArchDelux

W telewizorze też mam zmieniać ustawienia? Zwłaszcza, że reszta rodziny niekoniecznie chce docenić takie zabiegi?

Tak właśnie masz zrobić, nie bądź #!$%@? i pokaż rodzinie kto rządzi telewizorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)