Wpis z mikrobloga

Jajebe, dokładnie miesiąc temu wypadła/ukruszyła mi się plomba termoutwardzalna w jednym z górnych zębów. Cudem udało mi się dorwać stomatologa na następny dzień. Wczoraj po powrocie z pracy ot tak z dupy ząb mi się ukruszył i plomba wyskoczyła jak gdyby nigdy nic. Ząb nie bolał wcześniej ani nie boli nadal, jedyne do czego mam zastrzeżenia to do jakości usług, bo zapłaciłem za oczyszczanie i wypełnienie 500 zł (u mojej dawnej dentystki koszta wyniosły by około 200 zł), pomimo że nie była to jakaś wielka dziura. (,)

W związku z tym parę pytań:

a) Czy mogę i powinienem reklamować taką usługę? Nie wiem jak do tego podejść, bo raczej nie chcę wisieć im na słuchawce i marudzić, że ktoś zrobił manianę i zgarnął za to 5 stów? Stomatolog jest zobowiązany do poprawy usługi nieodpłatnie?
b) Jak wyglądają wytyczne stomatologów w czasie trwania pandemii? Ostatni stomatolog przed zabiegiem poinformował mnie - o ile dobrze pamiętam/kojarzę - że nie będzie mógł korzystać z tego unitu stomatologicznego czy może chodziło mu o ozonowanie - tłumaczył to faktem, że potem ozon przez długi czas unosi się w powietrzu i stwarza to potencjalne zagrożenie przy obecnych czasach.
c) Czy we #wroclaw znajdę jakiegoś sensownego dentystę?
d) Pytanie bonusowe w sumie - bo pytałem kilku osób i zdania są podzielone. Leczenie na (powiedzmy np. kanałowe) NFZ - a opłata za lepszą plombę termoutwardzalną z własnej kieszeni. Czy takie coś jest możliwe? Z tego co pamiętam to tutaj działała metoda, że NFZ płaci albo za wszystko (w tym za plombę gorszej jakości) albo w ogóle.

#stomatologia #dentysta #wroclaw
  • 5
@LisiaRumba:
a)powinni poprawić za free - rejkojmia te sprawy
b) byłem w tamtym tygodniu u swojego - podobna sprawa - przyjęcie normalne ale płacisz + ~100 zł za ochrone (lekarz i pomoc ubiera strój jednorazowy + inne środki ochrony)
c) często powtarza się to pytanie na tagu, ja chodzę do SolDentis - nie narzekam
d) jak chodzilem na NFZ to była dopłata ze plombe
@LisiaRumba:
Miałem podobną sytuację. Też awaryjne wypełnienie, które wypadło po jakimś czasie.
Ad. a.
Gwarancja 12 miesięcy od daty wykonania usługi. Ma poprawić nieodpłatnie.

Ad. b.
Znajoma dostała telefon od dentysty NFZ, że uruchamiają od przyszłego tygodnia przyjmowanie pacjentów. Wytyczne to: maska, rękawiczki, czyste ubranie. Nie wiem jak w prywatnych gabinetach.
@LisiaRumba: a) Większość dentystów, z jakimi miałem styczność daje gwarancję na rok na wypełnienia światłoutwardzalne (przypuszczam, że o to ci chodzi jeśli była używana lampa polimeryzacyjna), natomiast jest to raczej po prostu dobry zwyczaj niesankcjonowany przepisami o ile wiem. Jeśli dentysta nie mówił, że to praca tymczasowa, warunkowa, nie zalecał w tym miejscu odbudowy protetycznej to zadzwoń i spróbuj się umówić na naprawę w ramach gwarancji.
b) Zalecenia są na stronie