Wpis z mikrobloga

@k-87 W pewnym oddaleniu od Olsztyna, wzdłuż ekspresówki do Gdańska. Też teraz stoję przed podobnymi dylematami. Bezpośrednie okolice Olsztyna odpadają. Zobacz jak wygląda Tomaszkowo. Tragedia, domek na domku. Zero uroku. Wszystkie najbliższe miejscowości będą w ten smutny, przegęszczony sposób zabudowywane, bo Olsztyn się rozrasta. Żeby mieć gwarancję, że w ciągu twojego życia nie wytną ci lasu za oknem pod nowe domki, musisz wybrać coś mocno oddalonego, a ekspresówka mimo wszystko zapewni szybki
@resuf Jeśli masz auto - tak. Uwierz mi, że jestem w dokładnie tej samej sytuacji co OP. Też zależy mi na działce w Olsztynie. A raczej zależało. Olsztyn jest świetnym miejscem do kupna domu, tu się zgadzam. Domów jest tam sporo, już wybudowanych, w pięknej okolicy, blisko centrum, albo na Słonecznym Stoku. Kupując coś takiego, masz pewność, że twoje otoczenie nie ulegnie radykalnej przebudowie w dającym się przewidzieć czasie, ponieważ jest już
@ryba_twojej_mieczty:

Jeśli masz auto - tak.


Ty możesz mieć, ale Twoje dzieci nie mają. I co wtedy? Robisz cały dzień za taksówkę - wozisz do szkoły, na angielski, na piłkę, do kina, na spotkanie z równieśnikami itd.

Uwierz mi, że jestem w dokładnie tej samej sytuacji co OP.


Też jestem w takiej sytuacji.

Domów jest tam sporo, już wybudowanych, w pięknej okolicy, blisko centrum, albo na Słonecznym Stoku.


Domów jest pełno
@resuf Tak, robię cały dzień za taksówkę - tak, jak to robili moi rodzice i rodzice mojej drugiej połówki. No tak to w życiu jest, że musi być coś za coś. Albo wymarzony dom w spokojnym miejscu i poświęcanie czasu na dodatkowe obowiązki, albo gówniany kompromis, ale Biedronka pod płotem. Twój wybór.

Skoro dla ciebie gęsta zabudowa, to normalna rzecz, to powiedz mi o co ci chodzi? Coś ty się tak uparł,
@resuf Bo ty nie dyskutujesz, tylko usiłujesz mi udowodnić, że twój punkt widzenia jest lepszy od mojego, a nie jest, bo są równorzędne. Tu nie chodzi o jakąś obronę swojego pomysłu. Ja ci daję wszystkie argumenty, które się dla mnie liczą, które są dla mnie priorytetowe, a ty twierdzisz, że cię nie przekonują. No i nie przekonają, bo ty masz inne zdanie na ten temat i inne rzeczy uważasz za ważne. Ja
@ryba_twojej_mieczty:

ciągle mówimy o 40 km od Olsztyna, zapominając, że w Lidzbarku czy Dobrym Mieście również można załatwić większość codziennych sprawunków.


Czyli nie chodzi o budowanie się w Olsztynie jak napisał OP tylko w ogóle pod jakimiś losowymi miejscowościami w promieniu 50 km od miasta, bo przecież tam też można robić zakupy?
@resuf Być może mój błąd, że tag #olsztyn traktuję jako cały powiat olsztyński, a nie stricte miasto. Zarówno Dobre Miasto, jak i Jeziorany wciąż znajdują się w naszym powiecie, chociaż bliżej im geograficznie do Lidzbarka. Nie chodzi o losowe miejscowości, tylko te, znajdujące się w powiecie olsztyńskim, co pozwala - w razie potrzeby - na codzienny dojazd do Olsztyna.
@k-87: Dziękuje serdecznie wszystkim za odpowiedzi :) Co do Jezioran to tam domek mają moi rodzice i tam się wychowałem :D Potem przez 6 lat mieszkałem na Jarotach.

Narzeczona ma działkę w Wójtowie, ale mi chodzi po głowie jednak coś bliżej Olsztyna. Byłem ostatnio na Tęczowym Lesie w Intermarche i te okolice jakoś mi przypadły do gustu. Jednak działka tam to koszt powyżej 200k :/