Wpis z mikrobloga

Mili państwo, muszę poprawić jakość internetu u rodziców bo jest obecnie tragiczna. Aktualnie mają oni do routera wpiętą jakąś gówno antenkę. Chcę wyprowadzić antenę na zewnątrz domu i poszukać miejsca gdzie będzie najlepszy odbiór. Router to Huawei B683. Macie jakąś sprawdzoną antenę zewnętrzną do LTE godną polecenia?

#lte #internet #router
  • 33
  • Odpowiedz
@enzojabol: Jak przedłużył umowę bez zmiany urządzenia, to rzeczywiście teraz nie ma opcji wziąć urządzenia w cenie promocyjnej stąd ta kosmiczna cena. A dostał chociaż taniej ten abonament jak płacił przed przedłużeniem ? Bo jeżeli nie, to to przedłużenie nie miało żadnego sensu, bo i tak by zachował tą samą cenę na umowie na czas nieoznaczony, do momentu aż operator by poinformował, że planuje wprowadzić podwyżkę.

Teraz to tylko czekać na
  • Odpowiedz
  • 0
@przemyslaw-dec: Obstawiam ze przedłużył na tych samych zasadach niestety... nie chce w to już wnikać ale czasami działa tak mało rozsądnie.

Trudno. Trzeba kupić to się kupi bo 1,5 roku czekać nie będziemy. Tylko tak jak pytałem, coś odrobine tańszego dałoby się znaleźć?
  • Odpowiedz
  • 0
@przemyslaw-dec: Wole jednak ze sklepu aby w razie czego, gdyby efekty były niezadowalające moc odesłać w ciągu 14 dni. I w związku z tym mam jeszcze jedno pytanie. Kupować od razu router z anteną czy póki co sam router i sprawdzić jakie będą efekty?
  • Odpowiedz
Wole jednak ze sklepu aby w razie czego, gdyby efekty były niezadowalające moc odesłać w ciągu 14 dni.


@enzojabol: No to chyba najtaniej Play sprzedaje https://www.play.pl/telefony/huawei/huawei-b535/
Przeczytaj regulamin ich sklepu ile czasu na zwrot dają.

Kupować od razu router z anteną czy póki co sam router i sprawdzić jakie będą efekty?


@enzojabol: Antenę też w razie co będziesz mógł odesłać, trzeba uważać aby nie nosiła śladów użytkowania. Zawsze będzie można
  • Odpowiedz
  • 0
No to biorę i jedno i drugie. Mireczku, jeśli będzie jakakolwiek poprawa to zamawiam ci najbardziej wypaśną pizzę z twojej ulobionej pizzerii :)
  • Odpowiedz
  • 0
@przemyslaw-dec: Jeszcze nie bo nie byłem u rodziców w ostatnich dniach a muszę to ogarnąć tak żeby zamówić, przetestować i w razie czego zmieścić się w tych dwóch tygodniach na zwrot towaru :)
  • Odpowiedz
@przemyslaw-dec: Sprzęt kupiony i wstępnie przetestowany. Uznałem że kupię jednak sam router i zobaczę czy będzie cokolwiek lepiej i potem pomyślę co dalej. No i jest lepiej. Po kilku testach prędkości jest skok średnio 2-3 krotny. I to przy "gołym" routerze ustawionym w randomowym miejscu przy oknie. Więc ogromne dzięki mireczku :D Zgodnie z zapowiedzią pizza jest Twoja ;)

Ale mam jeszcze jedno pytanie - myślisz że zakup anteny coś by
  • Odpowiedz
Ale mam jeszcze jedno pytanie - myślisz że zakup anteny coś by w tym temacie poprawił?


@enzojabol: Podeślij dane z HManager to zobaczymy jak to wygląda. Najlepiej zobaczyć parametry sygnału na każdym z pasm osobno i sprawdzić różne kombinacje agregacji pasm, na którym działa najlepiej.
  • Odpowiedz