Wpis z mikrobloga

Sasin - jaki to jest trep i plugawiec w randze arcymistrza. Dzisiejszy wywiad dla Radia Zet to 40minut perfidnego łgarstwa. Odpowiedź na każde pytanie tam się nadaje na osobny artykuł. Już 3 znaleziska wykopane na główną z samego jednego wywiadu. Plus wspaniała maniera przechodzenia z obrony w atak odwracając każdy zarzut o 180 stopni. Na pytanie się nie odpowiada, albo się kłami i lecimy kolejne. Dwójmyślenie jest silne w partii matce. Nie polecam tego słuchać dla dobra swojego żołądka, więc poniżej skrót moralnych wygibasów pana ministra:

- Władza mogła się zdecydować na wyjście awaryjne i wprowadzenie stanu nadzwyczajnego.
- My nie jesteśmy władzą, która się decyduje na łamanie konstytucji. Dla opozycji konstytucja jest dobra tylko, jak jest im na rękę. Proszę poczytać konstytucję.
- No czytałam.
- Chyba nie.

- OBWE mówi, że wybory mogą nie być demokratyczne.
- Wybory jeszcze się nie odbyły, więc skąd oni mogą to wiedzieć? Niech się nie kompromitują niekompetencją.
- Premier powołuje się na opinie konstutucjonalistów. Czy możemy dowiedzieć sie z imienia i nazwiska o jakie osoby chodzi?
- Ja z nimi nie rozmawiałem, ale tak mówi konstytucja i ustawa. To opozycja proponuje niekonstytucyjne rozwiązania. Bądźmy poważni.
- Autorytety prawnicze np prof Zoll, prof Łętowska mówią inaczej. Oni nie znają prawa? Nie są poważni?
- To są autorytety skompromitowane.
- W którym momencie się skompromitowali.
- Konstytucję traktują jak pałkę na PiS.
- PiS konstytucja w wielu momentach nie przeszkadzała.
- My stoimy zawsze na gruncie prawa i konstytucji. Nigdy jej nie łamaliśmy. My przestrzegamy, a konkurenci tylko mówią.

- Zgodnie z ustawą od dzisiaj listonosze powinni roznosić pakiety, jednak związkowcy mówią, że nie mogą, bo nie podpisano umów na takie usługi.
- Nikt nie planował, że roznoszenie pakietów zacznie się od dzisiaj.

- To pan odpowiada za przeprowadzenie wyborów. Polacy nawet nie wiedzą, kiedy się one odbędą.
- Ja nie przeprowadzam wyborów. Za cały galimatias wyborczy odpowiada opozycja i senat. Oczekuję dymisji marszałka Grodzkiego i senatorów opozycji, którzy chcą, żeby Polska nie miała prezydenta.
- Kto w takim razie odpowiada za wyciek kart do głosowania? Chyba nie opozycja?
- Nie wiemy, czy to wyciekły faktyczne karty do głosowania.
- Gazeta Wyborcza pisze, na podstawie stanowiska Poczty, że to do Pan powinien być obarczony odpowiedzialnością za wyciek.
- Dla Gazety Wyborczej najważniejsze jest, żeby nie dopuścić do wyborów.
- Kto wydrukował karty do głosowania, PWPW, czy prywatna spółka niemiecka?
- Ja rozumiem, że teraz największym zarzutem jest, że jakaś firma jest z Berlina. HEHE.

- Polonia będzie miała problemy z zagłosowaniem.
- Wybory będą się odbywały za granicą tak jak zawsze.
- We Włoszech i Anglii jest przecież zakaz przemieszczania.
- Nie ma konstytucyjnego obowiązku, żeby wybory odbyły się również za granicą. Pani proponuje, żeby wybory w Polsce były uzależnione od sytuacji we Włoszech? To jest absurdalne. Zawsze gdzieś na świecie jest wojna albo powódź. Mamy wszędzie na świecie wprowadzić dyktaturę, żeby przeprowadzić w PL wybory?
- W takim wypadku wybory nie są "równe", a to jest w konstytucji.
- Zasady są takie jak zawsze, a nawet będzie jeszcze łatwiej oddać głos.

- Bosak i Kosiniak mówią, że PiS uprawia polowanie na ich posłów. Ponoć chcecie przekupywać parlamentarzystów.
- Nazwiska, kogo chcieliśmy przekupić? Kogo, kogo? Nie mówmy o ploteczkach.
- Czyli oni zmyślają? Kukiz na Twitterze napisał, że traktujecie ich jak prostytutki.
- To jest dno i ordynarny język. Ja na taki język nie odpowiadam.

- Kiedy rząd obniży sobie pensje?
- A kiedy dziennikarze obniża sobie pensje.
- U nas już pensje zostały obniżone.
- (... ewidentna zwiecha...) Już dawno posłom zostało obniżone uposażenie.
- Ale nie członkom rządu.
- No możemy pracować też za darmo. To idzie w stronę absurdu.

- Co ma zrobić osoba zameldowana pod innym adresem niż adres zamieszkania? Co się stanie z jej kartą.
- Wybory w PL nie są obowiązkowe, ja nikogo nie zmuszam.

- Słuchacz pyta, czemu gnębicie ludzi kolejnymi podatkami i podwyżkami?
- Nie ma na świecie kraju bez podatków. Jesteśmy jedyną partią, która obniża podatki.
- A podatek cukrowy?
- To nie ma celu fiskalnego, tylko zdrowotny.

Współczuję pani redaktor, tak jak wszystkim nam w tym grajdole. Wrzucajcie mewę w komentarzach.
#polityka #wybory #bekazpisu #sasin #pis #dobrazmiana
  • 17
@Jahcob: dokładnie, ja po dzisiejszym wywiadzie w pracy przerzucam się na Zetke. Mam dosyć Mazurka robiącego maślane oczy do Szumowskiego i strojącego sobie razem z nim żarciki z maseczek. Jak mu ktoś to wypomniał to się oburzył jaki to dobry minister jest, a jego argumentem był ranking zaufania (xD), albo zapraszającego prawie co miesiąc swojego kolesia skompromitowanego Jakubiaka. Jakbym chciał widzieć przymilanie się pisowi to bym sobie tvp włączył.
@Amatorro: Ten wywiad oprocz postawy tego indywiduum pokazuje #!$%@? dziennikarstwo. Zadajesz pytanie to moze upomnij sie o odpowiedz? Pada pytanie kiedy obetna sobie pensje, kobieta dostaje kontr-pytanie o pensje dziennikarzy. Czemu nie pocisnie, ze nie pyta o dziennikarzy tylko o poslow. A tak musi sie bronic na pytanie, po czym wymiana zdan i zapominamy o pytaniu. Nastepne. To jest farsa a nie wywiad. Zamiast pokazac kolesia jako debila i wytknac jaka
@totek: dokładnie, albo jak zaprosił ostatnio #!$%@? glinskiego, a jak ten w odpowiedzi na niewygodne pytania zaczął grozić ponownym „wyjściem ze studia”, to już żadnego następnego niewygodnego nie dostał, w zamian za to próbował swoich pseudointeligenckich żartów żeby pana ministra słownie poklepać po plecach. Coraz gorzej z Mazurkiem, szczególnie uwidacznia się to w trakcie wyborczego tańca TFU karakana