Wpis z mikrobloga

imię i nazwisko,
login,
hasz hasła,
adres e-mail,
nr telefonu,
data i miejsce urodzenia,
narodowość,
imiona rodziców,
nazwisko panieńskie matki,
PESEL,
NIP,
rodzaj i nr dokumentu tożsamości,
adres zamieszkania, zameldowania i korespondencyjny,
nazwa ukończonej szkoły średniej,
adresy IP logowań

( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Need: i co tydzien bedziemy slyszec o wyciekach i to sie nie zmieni, bo nie ma prawa zmienic, bo czlowiek zawsze popelni blad. Takze te dane nie moga byc uzyte do czegos czego byśmy nie chcieli i to panstwo powinno zagwarantowac, ze nikt na pesel czy inne dane nie moze wziac pozyczki itp. Inaczej co chwile edziemy wrzucac takie wpisy i znaleziska " O NIE ZNOWU WYCIEKŁO, A NIECH TO!" przeciez
  • Odpowiedz
@Need: Na sam PESEL idzie niezłego młynu #!$%@?ć z którym taki osobnik potem się buja pół roku po sądach. Kraj z kartonu, tak jak @Krzyshake (zresztą bardzo dobrze) mówi.
  • Odpowiedz
@bzam: No prawo jest #!$%@? w tym względzie, bo wystarczyłby jeden prosty przepis, który zrzucałby odpowiedzialność na pożyczkodawce komu udziela pożyczki od razu, w pierwszym tygodniu pojawiłyby się odpowiednie sposoby weryfikacji, a tak to cyk sądy zakorkowane przez takie sprawy, a ty płać.
  • Odpowiedz
@Need: kilka lat temu szperajac po e dziekanacie, również odkryłem możliwość wyciągnięcia większości danych studentów. Sprawa działała bardzo prosto. Po wejściu w wiadomości prywatne była możliwość napisania do innych studentów wyszukujac ich z listy. Nie trzeba było nawet znać nazwiska. Wybierałem nr grupy, bądź filtrowalem nazwy kierunków i uzyskiwalem pełną listę studentów. Na każde nazwisko można było wejść i sprawdzić szczegółowe dane. Prawdopodobnie dostęp do tego powinny mieć tylko osoby, które
  • Odpowiedz
@Need: Od lat o tym myślę, przecież to jest tak proste rozwiązanie, o którym piszesz. Nie jestem wyznawcą teorii spiskowych, ale tak jakby komuś zależało, aby tego nie wprowadzać. Nawiasem mówiąc, jak wypłacasz stówę z bankomatu, to Cię kamerka rejestruje, a przy większych kredytach/pożyczkach pełna enigma.
  • Odpowiedz