Wpis z mikrobloga

Jak składało mi się zestaw 21313, pokazywany już wcześniej? Super mi się składało. Bardzo przyjemny to był build, a moje wrażenia/przemyślenia znajdziecie niżej.

#legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Link do albumu ze zdjęciami: https://imgur.com/a/9E00pVu

Wrażenia:
1. pierwszy Ideas, który zbudowałem samodzielnie
2. w pudełku było sporo wolnego miejsca
3. 4 unikatowe klocki, oraz kolejne 35, które występują w mniej niż 25 zestawach. Te elementy widoczne są na zdjęciach 1, 2, 3
5. budowanie statku na samym początku niezbyt mi się podobało, ale potem było kilka ciekawych kroków
6. finalnie statek wygląda zajebiście z przodu oraz z tyłu
7. ale chyba te klapy nad działami (czy co to tam ma być) są za duże i wygląda to trochę dziwnie
8. nadruki na klockach 6231537 robią robotę
9. ciekawy sposób budowania dna butelki 1 i 2 od którego zaczynamy składanie klocków z torebki z numerem 2
10. w tym kroku myślałem, że źle zbudowałem butelkę lub statek, ponieważ maszt kończył się w połowie stud’a butelki. Okazało się jednak, że to było specjalnie w ten sposób zrobione
11. najszybszy montaż 284 klocków jaki w życiu miałem (i pewnie który w życiu będę miał). Efekt finalny wygląda tak
12. fajny sposób na zbudowanie korka od butelki
13. no i w sumie kompas też fajny, ale niestety osiągnięte to jest przy pomocy unikalnego klocka z tego zestawu
14. fajnie się budowało stojak na butelkę, gdzie dokładało się kolejne ćwiartki do widocznego wcześniej fragmentu z kompasem
15. na końcu zestaw wygląda super
16. ale zostało mało zapasowych części
17. oryginalny pomysł wyglądał trochę inaczej
18. bardzo oryginalny pomysł na zestaw i robi większe wrażenie niż Central Perk, który dostępny jest w tej samej cenie

#lego #statki #chwalesie #morze
Pobierz damw - Jak składało mi się zestaw 21313, pokazywany już wcześniej? Super mi się skład...
źródło: comment_1588575202rxtP9DFSRKnanehC3tT7F9.jpg
  • 6
tylko mocowania żagli, a właściwie rej same pękają od stania.


@Polanin: mówisz o tym elemencie?
Ponieważ dopiero niedawno zbudowałem ten zestaw, jeszcze do tego nie doszło. A jeśli się to stanie - to ten element jest dość tani, to dokupię najwyżej zapasowy ;)
@Polanin: a to ten jest jeszcze tańszy :) Zobaczymy jak to będzie u mnie. Nawet jak pękną, to problemu raczej nie będzie, bo do dość popularny wzór i kolor. Bardziej bym płakał za tymi masztami z nadrukiem.
Brązy i jeszcze kilka innych kolorów są bardzo nietrwałe i szybko się łamią. LEGO zdaje sobie z tego sprawę, support przeprasza i wysyła uszkodzone elementy.