Wpis z mikrobloga

#wykopowyalbumroku kategoria rap, rok 1988, część dalsza tej ankiety


Rap 1988 - najlepszy album (cz. 2/2)

  • Big Daddy Kane - Long Live the Kane 12.7% (8)
  • Biz Markie - Goin' Off 3.2% (2)
  • Eazy-E - Eazy Duz It 47.6% (30)
  • Salt-n-Pepa - A Salt with Deadly Pepa 11.1% (7)
  • Geto Boys - Making Trouble 4.8% (3)
  • Stetsasonic - In Full Gear 1.6% (1)
  • MC Lyte - Lyte As A Rock 1.6% (1)
  • Too $hort - Life is Too $hort 9.5% (6)
  • Kid 'n Play - 2 Hype 1.6% (1)
  • Jazze Jeff & Fresh Prince - He's te Rapper... 6.3% (4)

Oddanych głosów: 63

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ShadyTalezz: W ogóle jestem ciekaw, może się orientujesz, ile amerykańskiego rapu docierało do polskich słuchaczy na bieżąco? Mam wrażenie, że u nas popularni byli tylko naśladowcy nawijający po polsku i o Ameryczce jakoś się zapominało. Jak puściłem moim kumplom z UK puściłem np. Onyx albo House of Pain, to poznali od razu, z naszymi rodakami pewnie reakcja byłaby inna.
  • Odpowiedz
@CojonesComoMelones: Onyx im podobne uliczniki z NY pokroju Mobb Deep czy Heltah Skeltah i myślę, że właśnie docierały cały polski rap był na tym oparty przez długie lata niestety a np. Onyx sporo koncertów u nas grywali jeszcze niedawno, podobnie pełno innych wypalonych legend NY. Najbardziej pominięte jest na pewno południe bo mało kto ogarnia Threee 6 Mafie, Godie Mobb, Geto Boys Juvenilla, Dja Screw czy nawet UGK u nas,
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: gurwa wypok się #!$%@?ł i nie mogę dać Ci plusa, także (σ ͜ʖσ) (+)
Faktycznie, nawet ja jakoś nie jestem zaznajomiony w południową sceną. Nie słucham też polskich rapsów na tyle, żeby wiedzieć, kto się kim inspirował. Sporo nadrabiania przede mną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zryyyty: Zawsze uważałem, że gangsta rap trafił u nas na trochę jałowy grunt, bo w takim Compton żyło się dużo trudniej, zwłaszcza czarnym. Tam na każdym roku obawiali się, że dostaną kulkę, jak nie od gangsterów to od rasistowskich gliniarzy, a u nas najwyżej Seba jeden z drugim dostał mandat za piwo w parku i już wielkie JP100% xD
  • Odpowiedz