Wpis z mikrobloga

@Krzeslowswetrze: chodzi generalnie o to, że na czas kryzysu zagraniczni inwestorzy uciekli z kapitałem z Polski do swoich krajów tj USA, zachód itd. wyprzedali wszystkie swoje złotówki dlatego kurs mocno spadł. Po kryzysie wróci wszystko do normy powoli, dodruk tutaj w ogóle nie ma znaczenia akuray, bo wszystkie kraje drukują w zasadzie tak samo
  • Odpowiedz
Nie sprecyzowałem, ja wiem że jest kryzys i mnie nie dziwi to że wartość złotówki się zmieniła. Chodzi mi o sam ten skok z 4,55 na 4,62, najwyżej było 4.61 (po spadkach na indeksach), nie myślałem że może przekroczyć te szczyty i do tego się odnosi pytanie.

Inne waluty nie umocniły się tak bardzo względem pln więc nie wiem czy samo osłabienie się naszej waluty jest powodem.
  • Odpowiedz
@Krzeslowswetrze: wpływ może miec tez poluzowanie restrykcji (Niemcy przedewszystkim) i powrót do normalności u sąsidów. U nas dopiero sie odmraża cały ten burdel. Ciekawe jak ukształtuje sie kurs euro, choć mam nadzieje ze nie wzrośnie już bardziej bo wyprzedalem je po 4,59( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@thunder08: dodruk ma znaczenie. USA rozbija inflacje na cały świat, podobnie jest z euro czy innymi dużymi walutami, złotówka funkcjonuje mocno regionalnie. Ale prędzej czy później powróci to do normy. Choć prorokiem kiedy dolar będzie znów za 3.80 i mniej nie będę
  • Odpowiedz