Wpis z mikrobloga

Mam nietypowy problem z kartą GTX 970. Wczoraj wszystko działało, a dzisiaj komputer się nie uruchamia, BIOS "pika" błąd karty graficznej. Karta wygląda jakby działała (światełka świecą, a wiatraczki robią brrr ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale nie ma z nią kontaktu. Włożyłem inną i działa. Problem jest taki, że nie mam drugiego stacjonarnego i nie za bardzo mam gdzie tę wadliwą sprawdzić, co robić? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Najlepsze jest to, że ze dwa lata temu było dokładnie to samo i już znalazłem osobę, u której bym sobie tę kartę sprawdził, ale przed spakowaniem jeszcze ostatni raz zamontowałem... no i ożyła, potem nie było problemów aż do dziś. Za to w międzyczasie zdarzyło mi się, że zniknął dysk - odpiąłem, podpiąłem i wrócił. Z tego powodu podejrzewałem, że mój starawy zasilacz już nie daje rady, ale z drugiej strony dzisiaj odpiąłem wszystko co się dało i dalej błąd karty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak ktoś miał podobny problem albo ma pomysły na rozwiązanie, to bardzo proszę, ewentualnie będę wdzięczny za nakierowanie na jakieś forum z pomocnymi ludźmi. Poniżej daję specyfikację.
inb4 zmień ten złom na coś nowszego - nie potrzebuję, wystarcza mi.

płyta Asrock P67 Pro3
procesor i5-2500k bez OC
karta MSI GTX 970 (picrel)
8 GB DDR3 1600 MHz
1x SSD, 4x HDD
wentylatory w obudowie: 2x 80 mm, 1x120 mm
i to wszystko zasilane przez co najmniej 10-letni Chieftec 550W
#kartagraficzna #nvidia #gtx970 #komputery #pcmasterrace
Pobierz
źródło: comment_15881985708VORs9xi73zB8XVYbL4ltc.jpg
  • 14
@EpicElion: właśnie sprawdziłem dane o poborze mocy i w sumie GTX 260, którą teraz włożyłem, ma podobny, więc chyba jednak zasilacz ok ( ͡° ʖ̯ ͡°) Kondensatory wyglądają normalnie, ale nie wiem czy jakieś nie są schowane.
Resetowałem też CMOS.
Wygląda że karta padła, ale najdziwniejsze dla mnie jest właśnie to, że kiedyś już tak było i potem zaczęła normalnie działać przez kolejne dwa lata xD
@Witson: zasilacza innego nie mam. RAM-u nie ruszałem, jutro spróbuję, w ogóle nie podejrzewałem, że to może mieć wpływ. Nagle pamięć główna kłóci się z tą na karcie czy jak? Przez 5 lat się dobrze dogadywały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i jedyne co mogę zrobić to wyjąć jedną kość a potem wsadzić i wyjąć drugą, bo innych nie mam.
@mainecoompf: kiedyś tez tak miałem kilka razy ze bios piszczal, jak wyciągnąłem pamieć i wsadziłem w to samo miejsce (dobrze podociskaj ) to sie naprawiało i tez mialem GTX 970 4GB od MSI ;d mozesz tez zasilic karte z innego kabla przez przejściówkę, odłącz zbędne dysk napedy
jak wyciągnąłem pamieć i wsadziłem w to samo miejsce


@Witson: jakiś rytuał typu wyjąć jedną, włączyć kompa, potem zamienić, włączyć itd., czy po prostu wyjąłeś i włożyłeś?

mozesz tez zasilic karte z innego kabla przez przejściówkę

Też na to wpadłem, ale nie znalazłem u siebie przejściówki innej niż tak dostarczona z płytą czy 6-pin do 8-pin. Ona nic nie zmienia.

odłącz zbędne dysk napedy

To robiłem, odłączyłem wszystkie dyski oprócz tego
@mainecoompf: po prostu wyjąłem i wsadziłem i pykło serio xD ;d kiedys tez tak mialem i zrobilem tak jak pisałem wczesniej i to nic nie dało dopiero jak rozłożyłem na cala noc i następnego dnia złożyłem to poszło, cos czuje ze gdzies moze jakies zwaracie sie robi czy cos i musi napiecie zejsc zeby poszlo ;d
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jebiasz: przekładam i nic, ale chyba jakiś tam związek z pamięcią jest, bo wyjąłem kartę, ale zostawiłem podpięte zasilanie i bios zapiszczał błąd ram zamiast karty. Włożyłem kartę - błąd ram. Zostawiłem kartę i wyjmuję jedną kość ram - błąd karty xD
Jakiej firmy masz pamięć i jaka częstotliwość?