Wpis z mikrobloga

Czesc. Potrzebuje porad. Nosze sie z zamiarem powrotu, albo raczej, rozpoczecia przygody z wedkowaniem. Wybór padl na spinning. Cel to raczej okonie. Mam z tego tytulu kilka pytan
1) czy zloze zestaw dla początkujacuch do 600zl? I jeżeli tak to prosze o przyklady wedzisk, kolowrotkow.
2) jakie daniny nalezy poniesc, aby wedkowac z czystym sumieniem i bez strachu?
3) czy moglbys(as) dać kilka rad osobie z moim niklym doświadczeniem?
Dzieki i polamania kijow.
#wedkarstwo
  • 8
W budżecie spokojnie sie zmiescisz, co do wyboru sprzętu kieruj sie lowiskiem. Oplaty to albo karta wedkarska i wody pzw albo wody komercyjne które oplacisz jednorazowo i prawdopodobnie lepiej polowisz. Wiedze warto czerpać z Youtube.
@Brzydziol jeśli chodzi o rady to przejrzyj sobie YT, nawet na polskim znajdzie się coś ciekawego. Znacznie większą satysfakcja jest z jigowania niż bocznego troku. Rady tak o dawać ciezko, ja walkowalem YT ucząc się węzłów technik i przynęt.
Na początek weź dam microflex 1-7 plus Shimano Sahara 2500, jak potrenuje aż to będziesz wiedział co kupić później.
Jak poszukasz dobrze to do 600 złotych kupisz dragona microspecial cxt 1-10 gram i
@Brzydziol: za 90 zł kupisz przyzwoity kołowrotek w Polsce, nada się nawet na 10cm gumy na szczupaki. A wędka, w teorii to za 30 zł kupisz teleskopowy pseudospinning, albo coś dwuskładowego za 100-200 zł lub spinning w wersji travel, kilkuskładowy za np. 120 zł (czyli zamiast 2 części ma np. 4 części lub nawet 6). To wystarczy na zabawę w okonie. Do tego możesz rozważyć plecionkę 0.12 mm 8 splotów, choć
@Brzydziol: Wędka do 10-12 gram jak na Okonki, a i gumka mniejsza za szczupakiem tym rzucisz. Nie ma czegoś takiego jak zestaw dla początkujących. Pytanie co chcesz mieć za to 600 zł :
- kij + kołowrotek?
- kij + kołowrotek + plecionka ?
- kij + kołowrotek + plecionka + przynęty?
- kij + kołowrotek + plecionka + przynęty + opłata za kartę?
To dość ważne, wtedy można pomoc Ci
Czesc, na samym poczatku chcialbym podziekowac za odpowiedzi.

@Scutacarus: Karty nie mam. Ale z tego co sie orientuje to egzamin 30 zl + czlonkostwo na rok 100zl + pozwolenie zalezne od terminu (za rok chyba ok. 200 zl). Jak wygladal egzamin w waszym przypadku? I czy pytania od lat sie nie zmieniaja i kraza po google?

@Hamza: Wlasnie poczytalem ze na Okonie to ultra light, ale czy wielkim zbojstwem bylo
@Brzydziol: Jasne, ze może być. Ja okonie łowie wędka do 18 gram, nie rzucam jakimiś paprochami. I okonie siadają, na gumy 10-16 cm. Najlepiej by było jakbyś wzial kij do ręki, założył kołowrotek, zobaczył jak Ci leży w ręku. Dam Microflex tez jest fajny, ale o wiele droższy. Zobacz sobie jeszcze bardzo fajna wędkę od mikado - lexus sapihhre spin, szybka, niezbyt droga i fajna na początek. Ja lowie na mikado