Wpis z mikrobloga

Mireczki, pora na kupno nowych opon. Co polecicie?
Kupowane do Hondy Civic VII Hatchback 1.6 2005r.
jak dotąd jeździłem na zestawie 205/55 R16 89V

UNIROYAL 205/55R16 91V RainSport 5 za 836zł z allegro


będą spoko, czy znajdzie się coś lepszego w tej cenie? a może jakieś tańsze wystarczą?

#opony #samochody #motoryzacja #honda #civic
  • 11
  • Odpowiedz
@Marcinnx: rainsporty 3 są całkiem niezłe ale szybko się scierają. poza tym bieżnik na deszcz u nas chyba sie mało przydaje wiec moze wybierzesz coś na suche warunki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam Rainsporty kupione w ubiegłym roku. Chyba trójki. W oczach nie znikają więc jest dobrze. Na mokrym faktycznie hamowanie bdb. Na suchym też jest ok. No i wzór bieżnika elegancki. Ja tam polecam.
  • Odpowiedz
@wycz: no właśnie gdybym się znał na bieżnikach, to pewnie nie byłoby tutaj tego pytania ¯\_(ツ)_/¯
po Twojej sugestii popatrzyłem tam i przy zachowaniu podobnych oporów toczenia i przyczepności na mokrym, a wyglądających na "mniej deszczowe" (xD) pojawiają się tacy kandydaci
KLEBER 205/55R16 91H Dynaxer HP4 91H 68dB za 831zł
Falken ZIEX ZE310EC 205/55R16 91V 67dB za 839zł
Hankook Ventus Prime 3 205/55R16 K125 71dB za 805zł
Firestone Roadhawk 205/55R16 91V
  • Odpowiedz
@BadTrip: nom, robi wrażenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tylko jak to ma się do codziennego użytku? szczególnie gdy częściej jest gorąco, niż mokro xD a jak już jest mokro, to i tak nie jeździ się po torze z ostrymi zakrętami, a raczej po w miarę dobrze wyprofilowanej autostradzie, a w ostrzejsze zakręty raczej z rozsądku wchodzi się wolniej ( ͡º ͜ʖ͡º)

sprawdziłem
Marcinnx - @BadTrip: nom, robi wrażenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tylko jak to ma się do codzienne...

źródło: comment_1588178629k0OOOvW3SNoP15dJISYZFo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Marcinnx: Dzisiaj w końcu udało mi się przetestować te Uniroyale rainsport 5 na deszczu, muszę przyznać ze wszystko co piszą na temat dobrej przyczepności na mokrym to prawda. Ja się kierowałem właśnie opinia na mokrym, bo na suchym to przecież prawie każda opona będzie dobra, a na mokrym sytuacja jest zupełnie inna.
  • Odpowiedz
@Marcinnx: @thampel5:
Od dwóch tygodni jeżdżę na Rainsport 5, całkiem fajne opony chociaż mają jedną wadę albo takie mam odczucie. Przy ostrzejszych zakrętach które są pod większym kątem z większą prędkością czuć jakby opona się lekko uginała co powoduje dziwny dyskomfort.
Jeśli droga jest płaska to nawet przy ostrym zakręcie nie ma tego efektu.
Prócz tego jest cicha, dobrze trzyma przyczepność, tłumi też spoko więc mogę polecić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Marcinnx mam w 7 gen. z silnikiem 1.4 Rainexperty 3 od zeszłego roku. Bardzo dobre oponki, w deszczu fajnie się hamuje. Nie zauważyłem aby szybko znikał bieżnik. Jedyne co zauważyłem na ich to przy ostrym hamowaniu na suchym lubi asb się załączyć, czego nie miałem na poprzednich oponach.
  • Odpowiedz