Wpis z mikrobloga

Rozmowa z typowym katolikiem jest typowa.
Ja: Rozmawiasz do figurki przybitej do kawałka drzewa jak troglodyci - analfabeci sprzed dziesiątków tysięcy lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Katolik: Modlę się do Jezusa Chrystusa. Nie uznaję żadnych obrazów ani figurek. To wytwór kościoła, nie Boga.
Ja: Zadałeś sobie pytanie SKĄD wiesz o bogach, takim Jezusie? Niespodzianka - od kościoła xD Wystarczy chwilę logicznie pomyśleć.
Katolik: Żegnam, szkoda czasu na dyskusję z tobą, bo uważasz że świat wygląda tak jak ty chcesz. Czarnolista.
Kurtyna!

#heheszki #wiara #religia #katolicyzm #bekazkatoli i trochę #humorobrazkowy
xandra - Rozmowa z typowym katolikiem jest typowa.
Ja: Rozmawiasz do figurki przybit...

źródło: comment_1588167426DmFP7dkcuWnvC1XIyheD5r.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@xandra: Jakoś nie chce mi się rozwodzić nad tym tematem bardziej, zwłaszcza z jakimś bordo, który uważa, że jego wiara jest jedyna właściwa, a reszta to pośmiewisko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak w trakcie czytania rozbawiła mnie jedna rzecz:

Ja: Zadałeś sobie pytanie SKĄD wiesz o bogach, takim Jezusie? Niespodzianka - od kościoła xD Wystarczy chwilę logicznie pomyśleć.

Urodziłam się w katolickiej rodzinie, bardzo religijnej.


Ciekawe kto
  • Odpowiedz
Jakoś nie chce mi się rozwodzić nad tym tematem bardziej, zwłaszcza z jakimś bordo, który uważa, że jego wiara jest jedyna właściwa, a reszta to pośmiewisko


@T1oo: No tak, trudno dyskutować mając za jedyny dowód wątpliwej autentyczności, mijające się z faktami naukowymi, pełnymi bzdur i samo zaprzeczeń manuskrypty przeciwko naukowym faktom, ja to rozumiem. Ale nie to jest istotą. Mnie nie przeszkadza, że ktoś sobie wieży w Jezusa, Buddę, Allaha, Mahometa
  • Odpowiedz
Nie wchodźcie ludziom z brudnymi butami w ich życie lobbując w sprawach waszej ciemnoty, uprzedzeń, nienawiści i zabobonów w rządzie czy mediach. Wasze podejście jest przestarzałe o kilka tysięcy lat, jesteście mentalnie w średniowieczu. Chcecie sobie tam zostać? Wasza sprawa, ale jeśli tak otwarcie atakujecie trudno by nikt wam tego wam wytykał. Pamiętaj, kto sieje wiatr ten zbiera burzę.


@xandra: Czemu piszesz do mnie w liczbiej mnogiej? Napisałem gdzieś, że jestem
T1oo - > Nie wchodźcie ludziom z brudnymi butami w ich życie lobbując w sprawach wasz...

źródło: comment_1588192709JgOFR0LoDx3kUPoWSWhMpW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@T1oo: To nie jest moje drugie konto. Co? Już wypierasz się swojej wiary Judaszu? xDDD Głupio się zrobiło? Znów gadka w stylu, jestem ateistą/agonstykiem, ale będę bronić Jezusa i chrześcijan, tak zupełnie bezinteresownie! No litości, może chrześcijanie ze swoim ciasnym światopoglądem i brakiem umiejętności samodzielnego myślenia się na to nabiorą, ale pomyliłeś adresy z tego typu banałami xD
  • Odpowiedz
@T1oo: Oto ta sławna kultura wypowiedzi środowisk prawicowo katolickich xDDD Brakło argumentów i już wychodzi chamstwo i prostactwo xDDD

Poza tym wszyscy wiedzą, że Stary wilk to nie jest moje multikonto, zgłaszaj, moderacja cię wyśmieje xDDD Zresztą my też zgłosiliśmy, co teraz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kenneth66: Ty nie miałeś nic wartościowego do powiedzenia to zamilcz i też zgłoś, co za dzbany jeden z drugim. Wystarczy
  • Odpowiedz
@T1oo: Tobie niestety podziękuję za "dyskusję" skoro nie potrafisz używać argumentów, a za miast tego używać epitetów i wulgaryzmów. To mówi samo za siebie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xandra: co to ma do rzeczy jak wyglądał? Nie, ma dowodów ale dlatego wiara jest wiarą a nie faktem... Osobiście ciężko mi nie wierzyć w życie poza grobowe (odbiegam teraz od religii) w książce (ateistycznej) wieczna świadomość jest poruszany temat śmierci klinicznej, oderwania duszy od ciała i wyznania niektórych osób mrożą krew w żyłach bo np. potrafią opowiedzieć w co lekarz był ubrany podczas operacji albo co w danej chwili powiedział.
  • Odpowiedz
@xandra: Nie da się udowodnić nie istnienia czy istnienia Boga to jest bardzo trudny temat człowiek nie zbadał całej swojej planety a ma udowadniać czy siły wyższej nie ma na 100% lub jest na 100%
Każda strona ma masę argumentów na tą sprawę
Dla tego lepiej zostać przy swojej wierzę lub jej braku do końce swoich dni, kiedy w ostatniej godzinie dowiemy się absolutnej prawdy
  • Odpowiedz
@xandra: zdajesz sobie sprawe, ze tym co teraz robisz dajesz dowod temu, ze pewne wartosci sa ponadczasowe?
Znalazlas sobie wroga, w Twoim wypadku jest to KK, czerpiesz z niego nienawisc i zamieniasz w "dobre", bo bedace w nurcie stoickie intelektualizowanie?

Takie bardziej hmm racjonalne podejscie to ukrzyzowanie czesci siebie, swoich slabosci(pytanie kto lub co okresla co jest slaboscia a co nie).
Mozesz sobie tez ukrzyzowac jakies niepopularne grupy spoleczne, w wyniku
  • Odpowiedz
zdajesz sobie sprawe, ze tym co teraz robisz dajesz dowod temu, ze pewne wartosci sa ponadczasowe?

@Hank85: Oczywiście, te wartości to złoto, ziemia i dolary dla kleru xD Zresztą dotyczy to każdej większej i mniejszej religii i to już od zarania dziejów.

Wystarczy metodą kija i/lub marchewki przekonać naiwnych, że takie, a nie inne zachowanie jest dobre (zwykle wymyślone dla koczowniczych plemion barbarzyńców analfabetów sprzed tysięcy lat), a jak nie to
  • Odpowiedz