Wpis z mikrobloga

Rozmowa z typowym katolikiem jest typowa.
Ja: Rozmawiasz do figurki przybitej do kawałka drzewa jak troglodyci - analfabeci sprzed dziesiątków tysięcy lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Katolik: Modlę się do Jezusa Chrystusa. Nie uznaję żadnych obrazów ani figurek. To wytwór kościoła, nie Boga.
Ja: Zadałeś sobie pytanie SKĄD wiesz o bogach, takim Jezusie? Niespodzianka - od kościoła xD Wystarczy chwilę logicznie pomyśleć.
Katolik: Żegnam, szkoda czasu na dyskusję z tobą, bo uważasz że świat wygląda tak jak ty chcesz. Czarnolista.
Kurtyna!

#heheszki #wiara #religia #katolicyzm #bekazkatoli i trochę #humorobrazkowy
xandra - Rozmowa z typowym katolikiem jest typowa.
Ja: Rozmawiasz do figurki przybit...

źródło: comment_1588167426DmFP7dkcuWnvC1XIyheD5r.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@Kenneth66: Powiedział koleś, który używa argumentów z dupy, wyciąga jeszcze głupsze wnioski, bawi się w psychoanalityka, i nie dysponuje najmniejszą nawet ilością argumentów merytorycznych xDDD

No dawaj, czego nie wiemy o czarnych dziurach? Wystraszyłeś się, jak koleś z przykładu? xDDD
  • Odpowiedz
@xandra: "Strach Cię obleciał? Cykasz się?" Dziecinada z podstawówki. Astronomia to moja pasja od 8 roku życia i w tej dyskusji miałabyś zerowe pole do popisu a mimo to wiem, że kręciłabyś tak jak w poprzedniej i bez względu na moje argumenty i kilkunastoletnią wiedzę choćby skały srały Twoje musiałoby być na wierzchu. Gdybym podał znany mi fakt leciałabyś do wujka google żeby znaleźć cokolwiek co go podważy. Szkoda mi czasu.
  • Odpowiedz
"Strach Cię obleciał? Cykasz się?" Dziecinada z podstawówki. Astronomia to moja pasja od 8 roku życia i w tej dyskusji miałabyś zerowe pole do popisu a mimo to wiem, że kręciłabyś tak jak w poprzedniej i bez względu na moje argumenty i kilkunastoletnią wiedzę choćby skały srały

@Kenneth66: Puste slogany, komunały i lanie wody. Zero meteorytyki. Jeśli stać cię tylko na tak mało po 8 latach uprawiania swojego hobby, to może
  • Odpowiedz
@xandra: naprawdę po 230k "akcjach" na wykopie tylko na tyle cię stać? XD

Mogłeś jakąś historię napisać o starej babie która coś złego zrobiła potem do kościoła poszła albo coś i jakimś księdzu z pcimia dolnego i wytknąć mu hipokryzję.
A ty po najmniejszej lini oporu... eh
  • Odpowiedz
@xandra: A ja na przykład wiem od rodziców. Zawsze fundamentem wiary (czy też wiedzy o niej) jest rodzina. Zdaję sobie sprawę, że gdybym się urodził w rodzinnie o innej religii zapewne wierzyłbym w tamtą religię. Natomiast bezpośrednio do Twojego pytania tak czy siak informacje o podstawach wiary katolickiej są zawarte w Biblii, nie wywodzą się od kościoła, jako instytucji.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xandra: obrazek jest słaby, bo Jezus jakby nawet nie wierzyć że jest Bogiem, to jest jednym, o ile nie największym filozofem w dziejach ludzkości, którego filozofia miała ogromny wpływ na świat i ma nadal wielu zwolenników. Ponadto prawdą jest że został ukrzyżowany. Nie dziwi mnie zatem, że są ludzie, którzy go czczą, ale tego nie zrozumiesz.
  • Odpowiedz
@MZ23: Urodziłam się w katolickiej rodzinie, bardzo religijnej. Ba, jakiś czas, jak byłam mała byłam w kółku różańcowym. Ale z czasem chodząc do szkoły i ucząc się rzeczy zupełnie sprzecznych z tym co uczyli mnie na religii coraz więcej faktów przestało mi pasować.

Miałam do wyboru wiedzę doskonale udokumentowaną badaniami, doświadczeniami, obserwacjami, obliczeniami, skamielinami itd. vs wiedzę opisaną w książce sprzed kilku tysięcy lat. Doszłam do wniosku, że coś tu nie
  • Odpowiedz
@aleqsandrov: Jezus? Raczysz kpić? On nawet nie istniał xDDD Człowieku, co ty robiłeś w szkole na historii? Tu masz najsławniejszych:
HERAKLIT Z EFEZU (VI/V w. p.n.e.) – „Panta rei” ...
ANAKSAGORAS Z KLADZOMEN (ok. 500 – ok. ...
PARMENIDES Z ELEI (ok. 540 – ok. ...
ZENON Z ELEI (ok. 490 – 430 p.n.e.) ...
SOKRATES (496 – 399 p.n.e.) – „Wiem, że nic nie wiem” ...
PLATON (ok. 428 –
  • Odpowiedz
@hadesPL: Dowody są wszędzie. Gdzie te cuda, które wcześniej wciskano ciemnym analfabetom? Gdzie te cudowne ozdrowienia? Ponoć Jezus przekazał tą umiejętność swoim uczniom. I co? Dlaczego księża nie chodzą po szpitalach i nie uzdrawiają chorych? Gdzie lewitujący kapłani? Gdzie cuda przemiany?

Z innej beczki, dlaczego historia powstania świata z Biblii jest kompletną bzdurą w porównaniu z dowodami naukowymi, badaniami i odkryciami geologicznymi, archeologicznymi, genetycznymi, które są doskonale udokumentowane?

A jaki jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xandra: akurat historyczności Jezusa nie można wykluczyć wspominał o tym choćby historyk imieniem Flawiusz, są wzmianki w Talmudzie czy pismach apokryficznych. Innym dowodem na istnienie Jezusa są pozostałości z krzyża. Istotą rozważań nie jest istnienie Jezusa tylko czy był on postacią boską?
  • Odpowiedz
@T1oo: Nie radzę. Szkoda czasu na dyskusję. Ta miła pani to mur beton i zaścianek intelektualny. Typowy przypadek gdzie "moja prawda jest najmojsza"( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz