Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Cześć, mam pytanie dotyczące zachowania temperatury CPU na Ryzenie 3700X z chłodzeniem Noctua NH-D15. Mianowicie CPU w idlu ma prawidłowe 35-36*C. Martwią mnie natomiast nagle skoki temperatury do 55*C w idlu, żeby potem znow spaść w okolice 40*C, pomimo niezmiennego obciążenia (idle). Podczas stres testu, temperatura nagle wskakuje na 67*C, żeby dosłownie w ciągu chwili spaść na 60*C i utrzymać się na tym poziomie. Co może być przyczyną? Procek nie jest podkręcony.

#komputery #pcmasterrace #amd #ryzen #informatyka
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marjanoos: Oglądałem kilka filmików z zachowaniem temperatury tego CPU i wygląda to zupełnie inaczej niż u mnie. No nic, spróbuję zmienić pastę, może to coś da :D
@Pawloo: Co w tym dziwnego? Skoki napięcia do prawie 1.5 masz w idlu. Miałem tego ryzena i tak samo się zachowywał. Co kilka sekund skok napięcia i temperatury. Pod obciążeniem się stabilizują.
@Piterko: Tak - to fakt, pod obciążeniem nie jestem w stanie go rozgrzać bardziej niż 64-65*C :D Właśnie dlatego mocno zastanawiał mnie fakt, że mając 8 jajek obciążonych na 100% CPU ma 65*C, a w idlu gdzie nie zużycie nie wskakuje powyżej 3-4% potrafi temperatura skakać do 55*C