Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #kettlebell
Ćwiczy tu ktoś kettlami? Teraz pewnie jest więcej amatorów podnoszenia tych obiektów, w tym ja. (z powodu wirusa)
Takie pytanka mam odnośnie wyciskania.
Jaki jest stosunek wyciskania sztangi nad głowę, a wyciskania kettla? U mnie jest to bardzo blisko 50% normalnego ohp ze sztangą, ale z czego się orientowałem przy dłuższym trenowaniu kettlem można podnieść w wyciskaniu kettla znacznie więcej, niż 50% ohp.
I jeszcze jak radziliście sobie z przechodzeniem z 24 na 32 i 32 na 40 kg w wyciskaniu kettla? 4 tygodnie temu mogłem zrobić 10 powtórzeń z 24 i 1 z 32, teraz kolejno 15 i 3. Dalej ćwiczę wyciskanie 24 kg. Przejście na 32 wiązałoby się albo z dużym spadkiem objętości, albo mocnym wydłużeniem sesji. Może mieszać wyciskanie 24 i 32 na jednej sesji czy w czasie jednego tygodnia?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paramite: Nie rozumiem przecież masz wagę na kettlu. Nigdy to nie będzie 1:1 ale ruch jest przecież ten sam.
Ja łapie takie dwa i normalnie wyciskam w łączonej serii z wznosami bokiem i barki są super przetyrane.
  • Odpowiedz
@spaghetti_galopuje-2: Czytałem wejście odważników Tsatsouline'a i przejrzałem tę stronę. Całkiem sporo przydatnych informacji ale w obu przypadkach widać specyficzną tendencję u osób ćwiczących kettlami do przeceniania ich możliwości. Pierwszy przykład: https://www.strongfirst.com/the-3-key-distinctions-of-the-kettlebell-press/

There is a clear and obvious difference between the kettlebell and any other tool. My experience with pressing has convinced me that the unique design of the kettlebell makes it a different kind of press.

Meaning, the hand is
  • Odpowiedz
@paramite: zależy czego od danego narzędzia oczekujesz, bo jeżeli rozwoju siły maksymalnej to wiadomo że sztanga będzie lepsza(takie tematy są też na tym forum strongfirst poruszane - też się w ramach koronawirusa zainteresowałem kettlami i zrobiłem sobie mały research pod kątem tego, w jaki sposób mogą mi się przydać w trójboju ;P)
imo kettle są spoko, jeżeli używasz ich do typowo "kettlowych" ćwiczeń, a nie próbujesz z nich zrobić bieda-hantle
  • Odpowiedz