Wpis z mikrobloga

Rowerowe świry, prośba o radę - w zeszłym sezonie kupiłam pierwsze pedały zatrzaskowe na #szosa Look Keo Classic 2 i po kilku przejażdżkach nadal nie nauczyłam się w nich jeździć. Ustawione były na minimalny opór przy wypinaniu, ale i tak przy zatrzymywaniu się zaliczyłam nie jedną glebę na asfalcie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy może to być kwestia pedałów i powinnam próbować innych? Czy mogę mieć coś źle ustawione? Czy też może należę do ludzi, którzy tego po prostu nie ogarną () Wydaje mi się że muszę użyć na prawdę sporo siły żeby się wypiąć z nich.
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DonnaPaulsen: praktyka. Musisz zaliczyć jeszcze kilka gleb, żeby się nauczyć. Chyba nie ma osoby, która nie miała ciężkich ppczątków na SPD ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@DonnaPaulsen: Ćwicz na sucho. Wsiądź sobie na rower, złap się czegoś żeby utrzymać równowagę i ćwicz. Wpięcie - wypięcie, obie nogi, aż do bólu ;) Tzn do moment aż uzyskasz płynne, bezproblemowe wypięcie
  • Odpowiedz
@DonnaPaulsen: hmmm. Jeśli ruch jest poprawny i dynamiczny to niewiele. Aczkolwiek moje progi i pedały mają już swoje lata więc trochę się wyrobiły, ciężko mi mówić o nowym sprzęcie
  • Odpowiedz
@DonnaPaulsen: wiesz, ja mam shimano 105, stary model, bloki lekko wyrobione to używam mało siły. Ale pamiętam swoje początki. Trzy gleby, dużo siły musiałem używać. Teraz to robię automatycznie. Nie myśle o tym. Jak siostrę uczyłem to kazałem jej podczas jazdy na wprost wpinac i wypinać dziesiątki razy aż do skutku. Tak chyba każdy zaczynał. Ewentualnie serio możesz sobie kąt bloku zmienić, ale ja uważam że jest ryzyko wypięcia buta podczas
  • Odpowiedz
@DonnaPaulsen: Prawdopodobnie masz je źle wyregulowane. SPD z założenia mają umożliwiać ciągnięcie w górę pedału. Nie może ci się wypinać. Wypięcie powinno następować po przekręceniu nogi w bok - odwiedzenie stopy. Nie wiem jak to lepiej napisać. Najlepiej podjedź do jakiegokolwiek serwisu - wyregulują tak, że będzie ok. No i podstawa to predykcja zdarzeń. Jak widzisz, że trzeba się zatrzymać to wypinasz wcześniej.
  • Odpowiedz
Chyba nie ma osoby, która nie miała ciężkich ppczątków na SPD ( ͡º ͜ʖ͡º)


@ptasiek2: Zgłaszam się! Ani razu gleby w spd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DonnaPaulsen: Też mam keosy classic 2 i przy najmniejszym naciągu sprężyn nie trzeba używać dużo siły, żeby się wypiąć. Sprawdź, czy bloki masz dobrze dokręcone do butów i czy aby na pewno regulacja siły wypięcia
  • Odpowiedz