Wpis z mikrobloga

Chciałbym juz zacząć jeździć pod namiot i obawiam się nocnych temperatur w granicach 7-10 stopni, czy lepiej zainwestować w cieplejszy śpiwór czy da rade przekimać w zwykłym śpiworze + grubszy koc albo użyć 2 śpiworów?
Może miał ktoś doświadczenie w takim biwakowaniu, dzięki z góry za pomoc.
#biwakowanie #spiwory
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Syrenamen: tylko dobry śpiwór. Koc się nie sprawdza, 2 śpiwory to w ogóle nieporozumienie.

7-10 stopni to luz, serio. W Decathlonie odpowiedni śpiwór będzie kosztował może koło 200 PLN. Najlepiej kup taki z zapasem komfortu. Koniecznie z kapturem takim żebyś mógł zaciągnąć
@Syrenamen: temperatura nie jest taka zła, te 7-10 stopni, gorzej z jak pada i jest wilgotne powietrze, ale przy obecnej suszy raczej wystarczy jeden śpiwór (ale jak masz możliwość zabrać ten koc to weź)
@Heart: Właśnie szukałem śpiworów zimowych z komfortem 5 stopni, myślisz że będą spoko? Też nie wiem czy po prostu nie poczekać miesiąca na lepsze temperatury, ale już #!$%@? w domu dostaje :D

@lukdjy: Też nie chce powtórzyć doświadczenia z jednego wypadu, gdzie trafiła nas z kumplem temperatura właśnie koło 8-10 stopni, i musiałem spać skulony w bezruchu żeby tylko jakoś przetrwać do rana bo zwykłe śpiwory nie dały rady :P
@Syrenamen: to może warto zainwestować w jakiś sprawdzony śpiwór, sam jestem teraz ciekaw bo zamierzam kupić hamak i z nim się wybierać na nocki, ale mamy już w sumie maj temperatury będą (powinny) być coraz większe, ale chyba @Heart ma rację i dobry śpiwór zrobi robotę....