Wpis z mikrobloga

Santander od 30.06.20 odcina wszelkie lokaty, konta oszczędnościowe.
Jak do tej pory, szło u nich nijako rekompensować inflację jakimiś lokatami na 1,5-2,5% tak teraz góra to 0,1%.
Jak do tego dołożymy inflację, która wystrzeli na 10% w skali roku to z oszczędności będą się topiły niczym lody arktyki.
Pytanie w co inwestować odłożone 50k
#finanse #lokaty #banki #santander #inflacja #polska #polityka
https://www.santander.pl/aktualnosci/aktualnosci-lista/zmieniamy-oprocentowanie-kont-i-lokat
Pobierz babicz99 - Santander od 30.06.20 odcina wszelkie lokaty, konta oszczędnościowe.
Jak ...
źródło: comment_1588073216Sbg8nHEhmtT0mvtxSXNGZO.jpg
  • 15
@babicz99: jak ci przejdzie przez myśl wniesienie tych oszczędności na GPW, to raczej omijaj spółki bankowe szerokim łukiem(związane z tym co napisałeś w poście, jak im obcięli stopy to będą mniej zarabiać)
@szpoq: Trochę się bawię w gielde na Revolut z Nasdaq, ale na mały pieniądz (2000 zl).
Niby przez pół roku zrobiłem 2400zl, ale jakoś nie widzi mi się włożenia 50k w coś tak niepewnego jak giełda.
@szpoq: A z tą inflacja to nie jest tak, że czcigodny rząd mówi, że jest na przykład 3%, a realnie dostajemy po tyłku np 6%?
Wtedy obligacje indeksowane inflacja tracą sens.
Trochę się bawię w gielde


@babicz99: to się nie baw. Nie pisałeś że chcesz uprawiać hazard, tylko gdzieś ulokować pienionżki.
Poszukaj kilku spółek które twoim zdaniem raczej nie mają powodów do upadku i wypłacają dywidendy, wsadź tam pieniądze i zapomnij..
A z tą inflacja to nie jest tak, że czcigodny rząd mówi, że jest na przykład 3%, a realnie dostajemy po tyłku np 6%? Wtedy obligacje indeksowane inflacja tracą sens.


@babicz99: Nawet gdyby tak było, to i tak prawdopodobnie zarobisz na nich więcej niż na lokacie w banku, bo np. 4-letnie dają 1,25% + inflacja.
@szpoq: Wlożyłem 2000 i nie będę rozpaczał jak stracę, a spółki w które inwestuje są dość pewne.
2k traktuje jak rozrywkę. Również dobrze mógłbym to przechlac lub wymienić telefon na generację nowszy.
Nie porównuj 50k do 2k.