Wpis z mikrobloga

@KozakCzerwony no brawo. Wszystko co masz po pierwszym miesiacu. Teraz odejmij sobie skladke na wache, jedzenie ktore bedziesz kupowal caly miesiac i rozrywki w postaci zakupow innych niz lazania ale z tego pewnie rezygnujesz jak mniemam xD. Ale wlasciwie nie o tym gadalismy. Bylem w twoim polozeniu i idealnie znam ten swiat. Jezeli trafiles na normalnych ludzi to gratuluje ale pamietaj, ze nie ty ich sobie dobrales tylko zwyczajnie miales farta.
  • Odpowiedz
@Gamling: @KozakCzerwony w czasach studenckich i szkolnych jak 6 lat z rzędu wyjeżdzałem za granicę to potwierdzę ze swoich obserwacji. Byłem w 4 różnych zachodnich krajach i faktycznie, na jakich ludzi trafisz tak jest. Możesz trafić na tak jak wyżej mowiono ostrą patusiarnię na hotelu gdzie siedzi 30 osób i #!$%@? się dosłownie co drugi dzień za krzywe spojrzenia i o to kto pierwszy może korzystać z jedynej kuchni,
  • Odpowiedz
@Gamling na paliwo do roweru? No jak mam zakład pracy w takiej odległości, że rowerem jestem w 15min na miejscu to faktycznie na wache wydam majątek xD. A co do rozrywek i jedzenia - obiadów nie jadałem praktycznie nigdy, więc na jedzenie nie wydam za wiele. Raz na kilka dni jakieś chipsy, czy słodycze do filmu to grosze, a dla rozrywki prócz okazjonalnego eksplorowania terenu i sąsiednich miasteczek mam ze sobą
  • Odpowiedz
obiadów nie jadałem praktycznie nigdy, więc na jedzenie nie wydam za wiele


@KozakCzerwony: praca fizyczna, dojazdy do pracy na rowerze i niejedzenie konkretnych posiłków. nawet nie chcę myślęć jak twój organizm będzie zniszczony za kilka lat.
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska pracuje od 13 lat w takim trybie i mam się dobrze. Jak się umie zastąpić "konkretny" obiad innym jedzeniem o takiej samej wartości odżywczej a tańszym to da się funkcjonować. Białko jest, węglowodany są. Nie gadaj jak nasze matki i babcie "obiad trzeba zjeść" bo tak były poprostu nauczone, a nie że wiedziały doskonale jak się odżywiać.
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony: pamiętam że żarcie w Holandii jest dosyć drogie w porównaniu do Niemiec. Wynajmem również. Dlatego moim zdaniem jednak lepsza dolna praca u Szwaba. Jednak prywata to daje Ci jakąś prespektywe na coś lepszego niż całkowita zależność od widzimisię agencji. Jak robota przy ciuchach? Słyszałem że dobra fucha jak na magazyny?
  • Odpowiedz
@FarGO czysciutko i się nie zmęczysz, jak dla mnie robota super :) . A co do jedzenia to i tak po polskich cenach i ich wzrostach chyba nigdzie w europie by mnie nie zaskoczyły negatywnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@KozakCzerwony: nie masz pojęcia o Holandii kompletnie. Masz szczęście ze akurat dobrze trafiłeś i przede wszystkim na normalnych ludzi. Nie życzę Ci źle, ale żebyś kiedyś nie płakał. Ten kraj naprawdę potrafi zeżreć a później Cię wysrać jako wrak psychiczny człowieka. Zjechała się tu cała polska elita, która nie ma żadnych wartości, za krzywe spojrzenie mogą Cię pociąć nożem na środku ulicy w dzień i to wcale teraz z tym
  • Odpowiedz
@Gamling: nie kazdy. Moj jeden ziomek skromnie zyje po studencku w NL z 2 kumplami. Kazdy ma swoj pokoj, pracuje normalnie 40h zaden nie ma zony/dziewczyny to im to odpowiada w pl dostawali minimalna i dawali na magazynie
  • Odpowiedz