Wpis z mikrobloga

Witam mirki, chcę kupić w UK jakieś auto kompaktowe z roczników 2012- 2014. Do wydania mam ok 5 - max 6,5 tys £, ale wiadomo, chcę wydać jak najmniej. Jak na razie mam 3 typy i30, Civic i Leon(2014). Z tych trzech najbardziej mi się podoba wizualnie Leon, ale nie mam przekonania do silników TDI z tych lat. Civic mi się podoba najmniej wizualnie(dopiero po lifcie wygląda super ale za drogi), ale mam sentyment do Hondy i poza tym Civic z silnikiem 2,2 ma bardzo dobre osiągi, co jest sporym plusem. Hyundai będzie chyba najtańszy w zakupie z tego co widziałem i z wyglądu tęż mi się podoba. Co byście wybrali? Może coś innego spoza tej listy? Na pewno odpada Focus(nie podoba mi się z tych roczników) i raczej Astra bo sporo złego słyszałem o jakości i niezawodności. Pozdrawiam i proszę o opinie.
#motoryzacja #uk

Jakie auto byście wybrali

  • Honda Civic 2012-2014 1,6 / 2,2 i-DTEC 36.7% (22)
  • Hyundai i30 2012-2014 1,6 CRDi 41.7% (25)
  • Seat Leon III 2014 1,6 TDi 21.7% (13)

Oddanych głosów: 60

  • 13
@Dante27: haha gdyby tylko takie problemy były z autami( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten i 30 wygląda fajnie, nie miałem okazji nigdy jeździć żadnym Koreańczykiem, ale rok czasu woziłem się Corsą C więc dużych wymagań nie mam( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaktusak: to prawda, czytalem kilka porownan tych dwoch modeli ceed i i30 i rzekomo poza drobnymi roznicami to niby ceed lepsze przyspieszenie ma i ciut mniej awaryjny plus maja rewelacyjna gwarancje na 7 lat o ile u nich serwisujesz, a jak kupisz serwisowane i kilka lat zostalo oryginalnej gwarancji to jest szansa ze mozesz przedluzyc do 7 lat z kią :)
@L722: ja #!$%@?. Polak w UK i chce za 5-6k kupić normalne auto a nie jakieś 10 letnie, przetyrane BMW. szanuję. ;) nigdy nie słyszałem żadnego złego słowa o tym 1.6 z kii/#!$%@?. mój znajomy ma ceeda z 13 roku z tym silnikiem od kilku ładnych lat i nigdy nic nie mówił o żadnej naprawie, nic.