Wpis z mikrobloga

@bukimi: od kilku lat używam Sawyer Care Plus. Można nakręcać go na butelkę z brudną wodą (worek po ok 2 latach mi się rozwalił) i świetnie filtruje. Sprawdzony w górach i w zwykłych podróżach. Jak na razie odkryłem, że nie filtruje tylko chloru z wody z kranu (w Nepalu nabawiłem się przez to problemów z gardłem) ( ͡º ͜ʖ͡º) Kupiłem go kiedyś na allegro za
Sawyer Care Plus


@lofca: Fajne, ale jak będzie kilka osób to się robi mało praktyczne z tym przeciskaniem wody do butelki. No i nie ma wkładu węglowego, a to zawsze jakieś dodatkowe coś na wszelki wypadek. Czasem woda niby ładna, a tu akurat chemia w środku.
@bukimi: jaką konkuencję masz na mysli? Kupuję jeden filtr na wyjazd i korzystam z tego w ekstremlnych sytuacjach. Po powrocie filtr leci do kosza. Gdzie ty 130l chcesz przez to wciągnąc?
@xstempolx: No właśnie 1 filtr na wyprawę to takie średnio wydajne, szczególnie jak ma obsłużyć całą grupę. Wymieniony wcześniej Sawyer Care chwali się wydajnością sięgającą 375 tysięcy litrów.
Tu nawet nie chodzi o koszty, co o zwykłą wygodę, że cały czas masz na oku, że filtr zaraz do wymiany.
@bukimi: what? jeden filtr na grupe? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak by to miało działać? bedziecie chodzić każdy ze swoją butelką a jak będzie sie komus chcialo pic to bedziecie czekać na kogoś kto ma filtr i przekręcac ten jeden filtr z butelki na butelkę? żeby sie napic? xD to jest ta twoja wygoda?
bedziecie chodzić każdy ze swoją butelką a jak będzie sie komus chcialo pic to bedziecie czekać na kogoś kto ma filtr i przekręcac ten jeden filtr z butelki na butelkę


@xstempolx: Dlatego patrzę też na filtry, które są przelewowe / z pompą, a nie nakręcane na butelkę. Tak, że możesz przepompować wodę po kolei dla kilku osób. A nie, że każdy ma swój filtr lub czeka w kolejce.
@bukimi: no spoko, tak pisałeś wyżej:

Fajne, ale jak będzie kilka osób to się robi mało praktyczne z tym przeciskaniem wody do butelki.

Pytanie czy trzeba dużo siły włożyć w przepompowanie wody. W water2go trzeba troche siły włożyć żeby sie napić, co może prowadzić do niedostatecznego nawodnienia. Life straw fajnie lekko przepuszcza wodę ale nie da się nakręcić na butelkę. Jak z tym Sawyer Carem to nie wiem. Up to you.
W water2go trzeba troche siły włożyć żeby sie napić, co może prowadzić do niedostatecznego nawodnienia.


@xstempolx: W sumie to też argument za tym, żeby filtrować pompą do butelek, a potem pić normalnie, a nie prosto z filtra sączyć powoli.