Wpis z mikrobloga

Zresztą najpierw policjant musiałby rozpoznać, że założony jest led, a nie żarówka żarnikowa.


@Beeercik: Temu zadaniu to by chyba tylko Stevie Wonder nie podołał. Led świeci zimną barwą białego światła, gdzie żarnik ma barwę ciepłą, niemal żółtą.

W jaki sposób prawidłowo ustawiona lampa miałaby kogoś oślepiać?


@Beeercik: no i chyba nie bardzo zrozumiałeś tekst który wkleiłem, nie chodzi o ustawienie lampy a budowę samej żarówki i fakt że odbłyśnik nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@newerty:

Led świeci zimną barwą białego światła


Przecież to zależy od tego jaką barwę światła led się wybierze.
Podobnie są żarnikowe o stosunkowo białym świetle, z niebieską 'poświatą' nawet.

nie bardzo zrozumiałeś


Właśnie zrozumiałem. Dlatego nie rozumiem, dlaczego można kupić żarówkę w Tesco za 5zł, która będzie świeciła jak świeczka, a nie można kupić LED, który będzie doświetlał bardzo dobrze, lepiej niż najdroższe żarnikowe.
  • Odpowiedz
dlaczego można kupić żarówkę w Tesco za 5zł, która będzie świeciła jak świeczka


@Beeercik: bo ta żarówka będzie w każdej lampie świeciła dokładnie tam gdzie producent lampy przewidział.

nie można kupić LED, który będzie doświetlał bardzo dobrze, lepiej niż najdroższe żarnikowe


@Beeercik: bo ten led w jednej lampie będzie świecił ok, w drugiej będzie świecił wybitnie dobrze a w trzeciej będzie strzelał w każdym możliwym kierunku tylko nie tam gdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKracy582:

Rozkład światła


Ale przecież gdyby świeciło słabiej to ludzie by na tym nie jeździli, prawda?

LEDów nie znajdziesz tak 'ciepłych' jak żarnik


A ledów tak ciepłych jak najzimniejszy zanik też nie znajdę? Znajde ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja sobie zdaję sprawę, że LED jest inaczej zbudowany niż żarówka żarnikowa, ale skoro oświetla drogę lepiej, to jakie to ma dla mnie znaczenie, że nie ma znaczka homologacji?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKracy582:

no oswietla może i lepiej, ale to nie znaczy, że tak jest lepiej i że tak można


Rly?
Brzmisz jak zwolennik czekania na przejściu dla pieszych dla pieszych, na czerwonym świetle, w środku nocy, na kompletnym odludziu bo 'tak mówią przepisy i to jest właściwe, koniec kropka'

Mówię Ci przecież, że oświetlam drogę lepiej, czego tutaj nie rozumieć.
Wskaż mi jakiś realny problem drogowy, nie przepisy, bo przepisów jestem świadom.
  • Odpowiedz
@Beeercik: juz #!$%@? twoje hamulce, opony, zardzewiale podloznice
ale jak stwarzasz niebezpieczenstwo dla innych kierowcow w warunkach ograniczonej widocznosci (w szczegolnisci ze oko dlugo dostosowuje sie do ciemnosci, bo preciki i teczowka dzialaja z duzym opoznieniem) to...
Tylko_noc - @Beeercik: juz #!$%@? twoje hamulce, opony, zardzewiale podloznice
ale j...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKracy582:

No oczywiście, bo zdjęcie tej konkretnej lampy, z tymi konkretnymi żarówkami na tej konkretnej ścianie jest wyrocznią dla wszystkich żarówek, lamp i samochodów świata, #!$%@? z tym co ja widzę podczas jazdy, Ty znalazłeś w Google zdjęcie porównawcze i wygranko.
Skoro nie przyjmujesz do wiadomości, że na ledach jeździ mi się lepiej, bo widzę więcej to faktycznie ma sensu dyskutować.

@Tylko_noc: Co Ty #!$%@?, jakie niebezpieczeństwo dla innych kierowców,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKracy582:

Jak chcesz kogoś oślepić (w domyśle - bardziej niż żarnikiem) prawidłowo ustawionym reflektorem soczewkowym z ledem?
Do góry będzie soczewka świecić bo wykryje, że wrzuciłem led?

Dorobisz się kiedyś auta z soczewkami to może zrozumiesz o czym mówię, zobaczysz trochę praktyki, a nie wyczytane mądrości, z fartem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beeercik: Jak już się tak upierasz na LEDy, to rób tak jak @PanKracy582 pisze. Zostań przy halogenie i nawet nie myśl o wsadzaniu w miejsce halogena jakiegoś gownoleda, który oświetla wszystko od asfaltu aż po czubki drzew. Ewentualnie możesz wymienić cale lampy, które z fabrycznie są dostosowane do źródła światła jako LED i mają wymagane homologacje.

Miałem ten sam problem, poczytałem trochę artykułów, trochę ustaw i doszedłem do wniosku, że szkoda
Pawloo - @Beeercik: Jak już się tak upierasz na LEDy, to rób tak jak @PanKracy582 pis...

źródło: comment_15880064468VYOQ5U4fzhDF5ndSEkck5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKracy582: Ale to, że lampa ma soczewkę i jest dostosowana do ksenonu nie znaczy, że podmiana źródła światła na inne zagwarantuje poprawne rozpraszanie światła.
IMO dalej jest to mocno na krawędzi i w razie jakiegoś dzwona bardziej dociekliwy rzeczoznawca dojdzie do tego, że w lampie siedziało inne źródło światła niż to, z którym lampa przeszła homologacje. Wtedy z OC nici. Pomijam już tutaj to czy taka lampa oślepi czy nie, bo
  • Odpowiedz