Wpis z mikrobloga

to jest tak glupie ze szok

przyklad w podobnej retoryce

Ludziom nie dogodzisz

- jak sa bezrobotni - narzekaja ze nie ma pracy i nie maja pieniedzy

- jak jest inflacja - to za duzo pieniedzy

- jak jest niewolnictwo - to trzeba pracowac po 16 godzin dziennie i nic za to nie dostaniesz
  • Odpowiedz
  • 0
@Wykopaliskasz: Takiego debila jak ty mogą zweryfikować tylko ceny żywności za pół roku. Wtedy sobie zobaczysz, czy narzekanie rolników jest bezzasadne. Ale zapewne powiesz, że rolnicy zrobili sobie zmowę cenową i jeszcze dobrze na tym wyszli.


Do pozostałych: rozumiem że to trolling, ale ilość plusów w stosunku do odpowiedzi sugeruje, że ten portal to już naprawdę mentalny ściek.
@smutny_kojot

Gdybyśmy nie dopłacali do rolników powstałyby rentowne gospodarstwa, płacące ZUS,
  • Odpowiedz
  • 1
@iredbox no to w #!$%@? z takim rolnictwem do którego trzeba dopłacać, nie płaci żadnych podatków do budżetu, ZUS-U i nie potrafi zarobić. Dawtona czy inne koncerny potrafią uprawiać ziemię dochodowo bez takich problemów.
  • Odpowiedz
  • 0
@TreeLemon kolego spróbuj zapłacić ZUS, Dochodowy, nie dostawać żadnych dopłat, zarabiać. Wtedy wczujesz się w sytuację normalnego człowieka.
  • Odpowiedz
  • 1
@saymon no to niech rolnicy grają na równych zasadach i będzie spokój

@Wykopaliskasz: Niemcy i Francja zrozumiały, że na rolnictwie można w opór kasy zarobić. I zaczęto rozwijać przemysł żeby dostarczyć maszyny zarówna dla rolników i fabryk, które obrabiają ich produkty. A wytworzone towary sprzedawać w świat.

A w Polsce od dawna szczucie jednych na drugich. Zarówno w skali makro, oraz mikro rolnicy i nie rolnicy.
I podświadomie jedni
  • Odpowiedz
Tyle plusów? Świetnie obrazuje co to za rynsztok się tutaj zrobił. Bo przeciez wystarczy wykopac studnie głębinową a w czasie podtopien zrobic melioracje? Banda ignorantów. Miło bedzie patrzeć jak wam dupy będą pekac gdy przyjdzie płacić za warzywa w tym roku. A ja sie bede z was ignoranci śmiać bo na własne potrzeby juz mam zasiane ;)
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: überplus do potęgi amberplus.

W rodzinie mam rolników, środkowa Polska. I tam jest takie powiedzenie. Jak jest lokalny ślub i widać że impreza niczego sobie a fury zacne, to są to albo prawnicy albo rolnicy. I nie przeszkadza mi że siódma woda po kisielu kuzyn jak tylko miał dobre zbiory to sobie kupił Lexusa. Przeszkadza mi to że jak jest źle to udają uciśnionych a potem ja mu de
  • Odpowiedz
@KrzysztofMickiewicz: ależ #!$%@?. Odszkodowań za poprzedni rok nie dostałem. A miały być do grudnia wypłacone xd. Całe odszkodowanie wynosiło kilka stów do hektara xd.
VAT to nie tu się wyłudza ale ok
O systemie nawadniania to ty się znasz jak na wykopem na #!$%@?
  • Odpowiedz
@d___b: > no to w #!$%@? z takim rolnictwem do którego trzeba dopłacać, nie płaci żadnych podatków do budżetu, ZUS-U i nie potrafi zarobić. Dawtona czy inne koncerny potrafią uprawiać ziemię dochodowo bez takich problemów.
Ale wiesz że płaca podatek rolny od ha, za budynki ? A jak nie mają firmy to płaca VAT w paliwie częściach środkach ochrony roślin, nawozach itp a to są spore kwoty.

Niemcy też dopłacają
  • Odpowiedz