Wpis z mikrobloga

@eshape55: Czy twierdzisz, że seks powinien służyć prokreacji? I że inicjacja seksualna powinna następować w momencie, w którym jest się już gotowym/gotową na zostanie rodzicem?
W takim razie uważasz, że w jakim to powinno być wieku, co?
Co za średniowieczne poglądy...
  • Odpowiedz
@kelso2: Dla normlanych ludzi "konsekwencja" wpadki jest aborcja.


@Aster1981 otóż to

@kelso2: Ruchasz się, robisz dziecko i nagle okazuje się, że urodzi się z mózgiem na wierzchu lub kobieta umrze przy porodzie. Albo idziesz ulicą i nagle gwałci cię 2 facetów...


@MichalLachim Debilom nie przetłumaczysz, według nich trzeba urodzić nawet dziecko z gwaltu z mózgiem na wierzchu, a po porodzie zaraz umrzeć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trojden:
@Aster1981

seks dla zabawy - ok
Seks tylko dla prokreacji - nie ok
Inicjacja kiedy ma się trochę oleju w głowie i umie zabezpieczyć albo na czas wyciągnąć fujarę z partnerki - tym się różnią ludzie od innych ssaków, a przynajmniej powinni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boskakaratralalala: skoro nie chcecie, to się zabezpieczajcie. Antykoncepcja jest całkiem skuteczna, a w razie wpadek są tabletki "dzień po". Jak się o tak podstawowych rzeczach nie myśli, to proszę sie mi - jako podatnikowi - nie dziwić, że nie chce za to płacić.
  • Odpowiedz
@eshape55: zadna antykoncpecja nie jest w pelni skuteczna; a stosunek przerywany nawet nie jest metoda antykoncpecji, predzej metoda na zajscie w ciaze.

@dafto: tabletki dzien po nie sa skuteczne w razie "wpadki". Jak juz wiadomo ze doszlo do zaplodnienia to pozostaja tabetki, ale wczesnoporonne ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@dafto: przecież ja też jestem podatnikiem i pomimo, że place podatki, nie mogę legalnie wykonywać zabiegów, ktore są mi niezbędne. Dlaczego twoje podatki mają być ważniejsze?
Jak się nie myśli o podstawowych rzeczach? A co cię obchodzi o czym myślą ludzie podczas seksu? A może wprowadźmy zakaz leczenia nadwagi i tłumaczmy wszyztkim tlusciochom, że mogli myśleć o tak podstawowych rzeczach? Pójdźmy dalej, biegaczowi, który będzie staram się pozbyć kilogramów, bo
  • Odpowiedz
Ruchasz się, robisz dziecko i nagle okazuje się, że urodzi się z mózgiem na wierzchu lub kobieta umrze przy porodzie. Albo idziesz ulicą i nagle gwałci cię 2 facetów...


@MichalLachim: To są tak sporadyczne przypadki, że nie dotyczą praktycznie nikogo. Poza tym mózg na wierzchu to zagrożenie życia i tu lekarz ma decydować, a dziecko z gwałtu możesz oddać. Słabe to argumenty.

znaczy noszenie ciazy i porod jako kara za seks? :D Takie debilizmy tylko w glowach psuychopatycznych konserwatystow.

Dla normlanych ludzi "konsekwencja" wpadki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boskakaratralalala: ale tłuściochów się ratuje jak ich stan zagraża życiu i zdrowiu. Ciężko np. gościowi, który się połamał z własnej woli na nartach odmówić pomocy. Ciąża w większości przypadków nie zagraża ani zdrowiu, ani życiu. Jak ci z tym niekomfortowo to wysupłaj te 1000zł i skrob do woli. W ostateczności jak cie nie stac, zawsze dzieciaka można oddać do okna życia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dafto: czyli ktoś kto złamie nogę otrzyma pomoc, a ja który wpadne nie? Co to za dziwne niesienie pomocy? Każda niechciana ciąża zagraża zdrowiu psychicznemu rodziców. Skazuje się ich na życie w nieszczęściu w imię czego? Ideologii? Aborcja to zwykły zabieg medyczny, który legalnie wykonywany jest praktycznie na całym świecie. I dlaczego mam płacić, skoro place podatki na NFZ? Może ty wysupłaj 1000 zł jak złamiesz nogę, a w ostateczności
  • Odpowiedz
@panzerfucker: czym innym jest deskryptywne pojęcie człowieka a czym innym pojęcie normatywne. To, że bez zapłodnienia nie może dojść do rozwoju człowieka nie podlega dyskusji, ale samo zjawisko nie musi tworzyć osoby w pojęciu normatywnym. Jeżeli nadamy zygocie status osoby moralnej jako osoby obdarzonej unikalnym materiałem genetycznym, identycznym z tym, jaki będzie posiadała po urodzeniu to co z bliźniętami jednojajowymi, które mogą powstać kilka dni później z jednej zygoty? Nagle
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: tu piszemy konkretnie o aborcji.

@Jah00: Rozwiazaniem "wpadki" jest aborcja. Na wczesnym etapie ciazy jest to prosta, szybka, tania i bezpeiczna sprawa(zabieg prozniowy lub zazycie srodkow poronnych). Jestem tego w pelni swiadomy i calkowicie z tym pogodzony.
  • Odpowiedz
@Aster1981: no tak, ale musimy stosować jakieś ogólne zasady. nie może być tak że każde przestępstwo będzie miało zupełnie inne reguły i abortować będzie moża wg własnego uznania i jest gitara, a już np powiedzmy w sprawach kradzieży już nie będzie się można kierować taka zasadą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dafto: antykoncepcja nie jest w pełni skuteczna. Ale jak widać jesteś przeciw temu, aby była bezpłatna, co wg mnie jest barbarzynstwem. Jest to zwykła, prosta, usługa medyczna, która może ratować ludzkie życie, w pojęciu codziennej egzystencji. Dlatego uważam, że dla każdego kto jej potrzebuje, powinna być równie powszechna, jak położenie gipsu na złamanej nodze. Bez kosztów, bez problemów.
  • Odpowiedz